Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en pahalı 10 şehri

Mercer’in 5 kıtada 209 şehri kapsayan 2017 yılı Yaşam Maliyeti Araştırması sonuçları açıklandı. 2017 yılında dünyanın en pahalı şehri Luanda olurken, en ucuz şehir ise, Tunus olarak belirlendi. Geçtiğimiz yıl 101. sırada yer alan İstanbul, bu yıl sıralamada 41 basamak düşerek, listeye 142’nci sıradan girdi. İşte dünyanın en pahalı 10 şehri.

1/11

Birinci sırada Luanda bulunuyor.Angola'nın başkenti ve en büyük şehri. Luanda, ülkenin bir numaralı liman kenti, en önemli endüstri ve kültür merkezi.

2/11

Asya'nın en zengin ve güzel yerlerinden biri olan Hong Kong, ikinci sırada.

3/11

Japonya'nın başkenti Tokyo, en pahalı şehirler sıralamasında üçüncü sırada. Merkezinde 12 milyon insan barındıran Tokyo, dünyanın en büyük metropollerinden birisi.

4/11

Dördüncü sırada yer alan Zürih, İsviçre'nin ekonomik ve kültürel başkenti, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir.

5/11

Tropikal iklimi sayesinde her mevsim sıcak olan Singapur, en pahalı şehirler sıralamasında beşinci sırada.

6/11

Güney Kore'nin en çok ziyaret edilen şehirlerinden olan Seul altıncı sırada yer alıyor. Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Seul'un, şehir merkezinin nüfusu 10 milyonun üstündedir.

7/11

İsviçre'de bulunan Cenevre, en pahalı şehirler sıralamasında yedinci sırada yer alıyor. İsviçre'nin en kalabalık ikinci şehridir.

8/11

Çin Halk Cumhuriyeti'nin en önemli liman kenti olan Şanghay, en pahalı şehirler sıralamasında sekizinci sırada. Şanghay, çok kültürlü bir şehir olarak hem Çin'in modern yüzünü hem de geleneksel yüzünü yansıtmaktadır.

9/11

Amerika Birleşik Devletleri'nin kuzeydoğusunda yer alan bir eyalet olan New York, yaklaşık olarak 20 milyonluk nüfusu ile en pahalı şehirler sıralamasında dokuzuncu sırada.

10/11

Onuncu sırada yer alan Bern, İsviçre'nin en büyük dördüncü kenti.

11/11