Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en romantik adaları

Bu yaz için planınız sevgilinizi ya da eşinizi alıp baş başa romantik bir tatil geçirmekse dünyanın en romantik adaları, tatil için sizi bekliyor. Akdeniz sahillerinden Pasifik Okyanusu'na dünyanın en romantik adalarının size vaat ettiği ilk şeyler ise masmavi deniz, mükemmel bir kumsal ve gidenlerin memnun ayrılmasını sağlayan hizmet...

1/11

Bora Bora 'Dünyanın öbür ucu' deyiminin bize göre coğrafyadaki karşılığı olan Bora Bora'ya gitmek için 36 saate yakın bir süreyi uçakta geçirmenin gerektiği doğru. Ama inanılmaz güzellikteki denizi, bungalovları, kanoyla odanıza gelen servisi, su altı güzellikleri ve coğrafi güzelliğiyle burada kendinizi cennette gibi hissedeceksiniz.

2/11

Capri Tiren denizinin kenarına kurulmuş villaları ve kıyıya dik dağların güzelliğiyle, Capri tam anlamıyla sıcak, samimi ve özgür bir yer. Eğer istediğiniz çok yol gitmeden renkli ve romantik bir mekansa İtalyan adası olan Capri tam size göre. Bunlara ek olarak harika İtalyan mutfağını da es geçmemek lazım!

3/11

Santorini Lacivert denizin yanına kurulmuş beyaz evleri, volkanik sahilleri, begonvilleri size romantizmi sunuyor! Tarihinin yanı sıra lezzetli şarapları, arkeolojik yapısı ve yakın oluşuyla, bu ada her zaman gitmek isteyeceğiniz yerler arasında bulunacak!

4/11

Hawaii Volkanik yapısından miras kalan siyah coğrafyası, yemyeşil tabiatı, mükemmel butik otelleri ve upuzun sahilleriyle Hawaii, mesafesine rağmen bağımlılık yapabilir! Püsküllü etekleri ve boyunlarındaki çiçekleriyle servis yapanların ellerinden yerel tropik tatların ve kokteylerin tadına doyamayacaksınız!

5/11

Filipinler Tatilinizin romantizmine egzotik bir hava karıştırmak isterseniz, rotanızı Filipinler'e çevirebilirsiniz. Küçük bir valizin bile size yetebileceği Filipinler'de, küçük bir bot yolculuğunun ardından bembeyaz pudra gibi kumlara sahip sahillere ulaşabilirsiniz. Eğer yolunuz Filipinler'e düşerse, görmeden dönmemeniz gereken yer Boracay'da bulunan White Beach; denemeden dönmemeniz gereken şey ise iyi bir masaj yaptırıp vücudunuzda biriken tüm stresi arkanızda bırakmanız.

6/11

Maldivler Hint okyanusunda bulunun bu cennet köşesi, beyaz kumsalları bungalovlarıyla balayı çiftlerinin ve ünlü isimlerin favorisi oluyor. Ayrıca burada mercan çiftliğine sahip ya da su altı gece kulubü bulunan otelde konaklayabilirsiniz. Sanıldığının aksine Maldivler'e ulaşım çok da zor değil. Dubai üzerinden aktarma yaparak dünya üzerindeki cennet yerlerden biri sayılan Maldivler'e ulaşabilirsiniz.

7/11

Phuket Meşhur balayı mekanlarından biri olan Phuket'e vardığınızda neden bu kadar sevildiğini anlıyorsunuz. Şeffaf suyla birleşen bembeyaz kumlara bir de el değmemiş coğrafya eklenince de burada kendinizi uyanmak istemeyeceğiniz rüyada gibi hissetmeniz hiç de zor değil. Üstelik lüks otellerin fiyatları da inanılmayacak kadar ucuz.

8/11

Tahiti Bora Bora kadar çok ziyaret ediliyor olmasa da onun küçük kardeşi sayılan Tahiti'nin güzelliği de ondan daha az değil. Havaya karışan vanilya kokusu ve sakin sularıyla Tahiti, mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken bir varış noktası. Hindistan cevizi başta olmak üzere tropik lezzetleri size sunacak ülkenin insanları da çok sıcak kanlı.

9/11

Vieques Porto Riko'da yer alan bu ada size gerçek romantizmi vaat ediyor! Deniz kaplumbağaları, koylarıyla kendine aşık eden adanın en meşhur kısmıysa masmavi suyun içerisinde parlayan mikroorganizmalar.

10/11

Bali Balayı rotası denildiğinde akla gelen klasik yerlerden olan Bali mistik yapısıyla da büyülüyor. Dünyada meşhur Bali sanatıyla bilinen adanın romantizmini kanıtlayan şeyse 'Ye, dua et, sev' filminin romantik sahnelerinin burada çelikmiş olması. Eğer yolunuz Bali'ye düşerse Padang-Padang sahilini görmeden dönmeyin!

11/11