Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en salaş restoranı

İngiliz sanatçı Tony Hornecker, Berlin’de dünyanın en salaş restoranını açtı.

1/8

‘The Pale Blue Door’ (Soluk Mavi Kapı) adlı restoranda, alışılageldik restoranlardaki şık ambiyans yok! Aksine, etraf yıkık dökük ve hayli dağınık.

2/8

Restoranı arkadaşlarıyla birlikte 10 günde inşa ettiklerini anlatan Hornecker, ana yemeklerin kişi başı 25 avro (yaklaşık 48 TL) civarında olduğunu söylüyor.

3/8

“Bu restoranda insanların kendilerini rahat hissetmelerini istiyorum. Masa örtüsüne sos döküldüğünde kimsenin canı sıkılmamalı” diyen Hornecker, görüntüde dağınık ve pis olan lokantasının hijyen açısından bir eksiği olmadığını söylüyor .

4/8

İlerlemek için fotoğrafın üzerine tıklayın * geri * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * ileri>> İlk bakışta pis görünüyor olabilir ama aslında sadece öyle görünüyor. Yiyecekleri büyük bir titizlik içinde hazırlıyoruz, hijyen konusunda aklınıza bir şey takılmasın” diyen Hornecker, restoranın duvarlarını yazılarla kaplamış, içinden geleni buralara yazıyor.

5/8

İlkini Berlin’de açtığı restoranın şubelerini başka ülkelerde de açmayı düşünen İngiliz sanatçı, insanların böyle rahat ve sanatsal ortamda yemek yemeyi hak ettiğini düşünüyor.

6/8

7/8