Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyanın en ünlü çiftleri nerede nasıl tanıştı

Barack- Michelle Obama ABD Başkanı, First Lady’yle 1989’da Chicago’da bir hukuk bürosunda tanıştı. Dönemde soyadı henüz Robinson olan Michelle Obama tanışma anını şöyle anlatıyor: “27 yaşında Harvard Üniversitesi’nde hukuk okuyan bir öğrenci staja geldi. Öğle yemeğine birlikte çıkmayı teklif ettim. Üzerinde kötü bir ceket vardı, ağzından da sigarası sarkıyordu.

1/10

Ama yine de çok etkileyiciydi. Başımın belada olduğunu o an anladım.” Dört yıl flört eden ikili, 1991’de evlendi. Michelle Obama, sevgililer günüyle ilgili yaptığı açıklamada “Evlilkte birlikte gülmek iyidir. Biz de birbirimizi bol bol güldürüyoruz” cümleleriyle mutlu beraberliklerin sırrını paylaştı.

2/10

John Lennon- Yoko Ono Beatles’ın beyni John Lennon, 1966 kasımında sanatçı Yoko Ono’yla Londra’daki sergisinde tanıştı.

3/10

Dönemde 26 yaşında olan Lennon’ın kendisine asıldığını söyleyen Ono “Hazreti İsa’dan bile daha ünlü bir adamın benimle ilgilenmesine şaşırmıştım”diyerek, aşklarının ilk görüşte başladığını söylüyor. Çift, üç yıl sonra evlendi.

4/10

Michael Douglas- Catherine Zeta Jones Fransa Deauville’de bir film festivalinde Catherine Zeta Jones’a “Çocuklarının babası olmak istiyorum” cümlesiyle yaklaşan Michael Douglas, şu cevabı aldı:

5/10

“Çapkın olduğunuzu duymuştum. Demek söylentiler doğru. Beni rahat bırakın.” Oyuncuya bir demet gül ve özür mektubu yollayan Douglas, kendisinden 25 yaş genç Jones’dan yemek sözü almayı başardı. 2000’de evlenen çiftin iki çocuğu oldu.

6/10

Seal- Heidi Klum Birlikte dört çocukları olan çift, birbirlerini ilk defa 2004 yılında New York’ta bir otelin lobisinde gördü. Beklenenin aksine, Eros’un oku ilk olarak dünyanın en güzel kadınlarından Klum’un kalbine saplandı. Süpermodel “Spor salonundan kısa şortlu bir adam çıktı. O kadar kusursuz bir vücudu vardı ki gözlerimi ondan alamadım. Sanırım ‘vurulma’ dedikleri şey bu olsa gerek. Üstelik, karnımda başka bir adamın bebeğini taşıyordum!”

7/10

Heidi Klum, şarkıcıyı yemeğe davet edince, ikilinin ilişkisi başladı. Seal, 2005 yılında Klum’un ünlü playboy Flavio Briatore’den olan kızı Leni’yi evlat edindi. Çift aynı yıl mayıs ayında dünya evine girdi..

8/10

David- Victoria Beckham Aşklarını markalaştırmayı başaran David ve Victoria Beckham ilişkilerine bir şöhret avıyla başladı. Futbolcu “Karımı televizyon ekranından seçtim. 1996 yılıydı, Spice Girls grubu çıkışını yeni yapmıştı. Video kliplerinden birinde Victoria’yı gördüm, beğendim. Araya tanıdıkları sokup, buluşma ayarladım.

9/10

O da benimle ilgili araştırma yaptıktan sonra, bir maçıma geldi.” Kameralardan kaçmayı sevmeyen çift, üç yıl boyunca beraber görüntülendikten sonra, 4 Haziran 1999’da dünya evine girdi. Victoria Beckham, dördüncü bebeğine hamile.

10/10