Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Dünyayı korkutan doğa olayları

Dünya, 2011 yılı başından itibaren meydana gelen ilginç doğa olayları nedeniyle korkuyor.

1/8

KUŞ VE BALIK ÖLÜMLERİ-ABD Arkansas eyaletinde kırmızı kanatlı kara tavuk ölümleriyle başlayan olaylar yine aynı eyaletteki bir nehirde, balıkların nedeni anlaşılamayan bir şekilde ölmesiyle devam etti.

2/8

Daha sonra Louisiana'da 500 kara tavuk, Brezilya'da 100 ton sardalya, Yeni Zelanda'da yüzlerce "snapper" cinsi balık, ABD Maryland eyaletinde 2 milyon balık ölü bulundu. Bunları Danimarka ve İsveç'teki kuş ölümleri takip etti.

3/8

ARILARIN ÖLÜMÜ-ABD'de yapılan son araştırmalara göre bazı yaban arısı cinslerinin sayılarının son 20 yılda yüzde 90 oranında düştüğü açıklandı. Uzmanlar Kuzey Amerika'da bulunan 50 farklı cins yaban arısından 4 türün ciddi bir tehlike altında olduğunu söylediler.

4/8

ÇÖLDE KAT YAĞIŞI-ABD Las Vegas ve Los Angeles kentlerinde son 40 yıl içinde ikinci defa kar yağdı. Nevada Çölü'nün ortasında bulunan Las Vegas'ta kar kalınlığı 20 santime ulaştı. 2008'de yağan kar ise hızla erimişti.

5/8

YENGEÇLERDE HİPOTERMİ-İngiltere'nin Kent bölgesindeki sahile vuran 40 bin ölü yengeç ülkede şok etkisi yaptı. Palm Körfezi plajını dolduran yengeçlerin değişen hava koşulları nedeniyle öldüğü düşünülüyor. Bir süre ısınan havaya aldanıp kıyı şeridine giden yengeçlerin hipotermi geçirip öldükleri sanılıyor.

6/8

NEHİR YEŞİLE BOYANDI-Geçtiğimiz hafta Kanada'nın Victoria kentinde bir nehrin suyu renk değiştirerek parlak yeşil bir hal aldı. Birkaç saat boyunca kalan bu renk daha sonra eski haline geri döndü. Çevre Bakanlığı nehre yakındaki bir fabrikadan kimyasal sızmış olabileceğini söyledi

7/8

TEMİZLİĞİ BİR YIL SÜRECEK- Son 50 yılın en büyük sel felaketini yaşayan Avustralya'da suları yüzünden 9 kişinin hayatını kaybetti. ülkede taşan nehir ve derelerin etkisi altına aldığı alanların büyüklüğü Fransa ve Almanya'nın toplamına ulaştı. Temizliğinin en az 1 yıl süreceği söyleniyor.

8/8