Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Elitlerin küçük sırları

Herkesin olduğu gibi cemiyet hayatının ünlü isimlerinin de en yakınlarından bile sakladıkları sırları vardır. Şamdan Plus, elitlerin "küçük sırları"nın peşine düştü.

1/32

SİREN ERTAN: ÇARMIKLI ”EVDEN BİR ŞEYLERİ GİZLİCE ALIR SEVDİKLERİME HEDİYE EDERDİM Çocukluğumdan beri hediye almaya bayılırım. Para kavramım olmadığı çocuk yaşlarımda, evden sürekli bir şeyler bulur, özenle paketler, sevdiklerime hediye ederdim.

2/32

Hatta bir keresinde yatak odasında elime geçen bir çift altın küpeyi çok sevdiğim dadım Feride’ye hediye etmiştim. Tabii bu çok kısa sürede fark edildi. Hiç kimseye sormadan ve izin almadan yaptığım bu hareket için babamdan işittiğim azar aklıma geldiğinde hala çok utanırım.

3/32

SELİN İMER: KILÇIĞI OLAN HİÇBİR ŞEYİ YİYEMEM Balık, taze fasulye, enginar gibi kılçığı olan hiçbir şeyi yiyemem.

4/32

Ayıklanmış ve tertemiz olduğunu bilsem de fark etmez.

5/32

EDA TAŞPINAR: E-MAIL, TWITTER VE FACEBOOK KULLANAMIYORUM E-mail, twitter ve facebook’u hiç kullanamıyorum. Elimde olsa telefon bile kullanmayacağım.

6/32

Ayrıca elimi teknolojik hangi alete sürsem bozulur, teknoloji özürlüyüm yani.

7/32

NALAN AKSOY: KÜÇÜKKEN BİR OĞLAN ÇOCUĞU GİBİYDİM Küçükken, yaşıtım kız çocukları bebekleriyle evcilik oynar, birbirlerini süsleyip püslerken, ben erkek çocuklarıyla misket oynar, iddiaya girerdim. Bazen o da yetmez, futbol maçı yapar, toprak, çamur, yara bere içinde gezerdim.

8/32

Belli bir yaşa kadar o şekilde yaşamak keyifliydi ama sonrasında ben de yaşıtlarımın yaptıklarını yapmak zorunda kaldım. Şimdiki dostlarımın birçoğu, bir zamanlar tribünden edindiğim dostlarım.

9/32

FERYAL GÜLMAN: YALNIZ SEYAHAT EDEMEM ÇÜNKÜ OTEL ODASINDA TEK BAŞIMA KALAMAM Yalnız seyahat edemiyorum çünkü gece otelde yalnız kalmaktan korkarım. Neden bilmiyorum... Aslında cesur bir insanım ama içimi bir korku kaplar gece olunca ve sabaha kadar uyuyamam. O yüzden tüm seyahatlere eşimle birlikte gideriz.

10/32

Hiç ayrı seyahat etmedik şimdiye kadar. Artık oğlum büyüdü. Bazen eşim son dakika işi gereği bir gün sonra katılabiliyor bize. O zaman oğlum bana eşlik ediyor ama o bile gülüyor benim bu durumuma. “Anne, kapının kilidini kaç kez kontrol ettin, pencereler tam kapalı değil mi?” diyerek ciddi ciddi eğleniyor benimle.

11/32

INDHIRA TAŞPINAR: INDIANA JONES TAKINTIM YÜZÜNDEN BANA "İNDİ" DERLER Çocukluğumdan bu yana ‘Indiana Jones’ filmlerini çok severim, bıkıp usanmadan hepsini tekrar tekrar izleyebilirim. Hatta sırf bu ‘Indiana Jones’ filmlerine tutkum yüzünden msn’deki takma adım ‘Indiana’dır.

12/32

‘Indiana Jones’ filmlerinde insanlar Harrison Ford’un canlandırdığı ‘Indiana Jones’ karakterine kısaca ‘Indi’ der. En yakın arkadaşlarım da genelde beni ‘Indi’ diye çağırır. Yani en çok sevdiğim beyazperde karakteri ‘Indiana Jones’. Bu da benim küçük sırrım.

13/32

AYŞE KUCUROĞLU: KÜÇÜKKEN KIRTASİYEDEN SİMLİ KALEM YÜRÜTÜRDÜM Benim küçük sırrım, oldukça utanılacak bir şey aslında... İlkokula giderken okul öncesi alışveriş için kırtasiyeye giderdik annemle ve ben kaşla göz arasında birkaç tane fazladan simli kalem aşırırdım kimse farkına varmadan.

14/32

Sonra da çok korkardım yakalanacağım diye. Sanırım her çocuk küçükken bir şeyler yürütmüştür gizlice.

15/32

MİNE KALPAKÇIOĞLU: HİPERAKTİFİM, UZUN SÜRE YEMEK MASASINDA OTURAMAM Benim küçük sırrım; galiba hiperaktif olmam. Örneğin uzun süre yemek masasında oturmam imkansız. Ofisimde, evde veya tüm gün bilgisayar karşısında oturamam. Muhakkak bir fiziksel aktiviteyi yapmam lazım. Örneğin bir saat oturursam, 15 dakika ara verip iki kat merdiven inip çıkarım.

16/32

Evde oturup TV seyretmek bana uygun değil örneğin, muhakkak aralarda kalkıp muhtelif işlerle uğraşıp otururum. Yani genelde oturduğum yerde hep çivi varmış gibi hissederim. Bu da tabi ki beni yorar, o yüzden kendime sağlıklı yaşam tarzı seçmek zorundayım. Böyle olmadığı takdirde bir yerde enerjim biter diye korkarım.

17/32

ŞEBNEM ÇAPA: ARABA KULLANAMIYORUM TEKNOLOJİ KONUSUNDA DA BAŞARISIZIM Araba kullanamıyorum, bu konuda çok başarısızım. Başarısız olduğum bir diğer alan ise teknoloji. Teknolojik gelişmeler birçok insanın hayatını kolaylaştırabilir ama ben internet kullanamıyorum, işlerimi faks makinesiyle hallediyorum.

18/32

CELAL ÇAPA: AYAKKABI VE KRAVAT BAĞLAYAMIYORUM Ayyakabı ve kıravat bağlamasını bir türlü öğrenemedim. Askere giderken eşim ayakkabı bağlamayı öğretmişti ama her iki konuda da başarılı olamadığım ortada.

19/32

FATOŞ SARIGÜL: ÇOCUKKEN ÇİKOLATA VE CİPSLERİ GİYSİ DOLABIMDA SAKLARDIM Çocukken annemin çok kızmasına rağmen abur cubur yemekten vazgeçemezdim.

20/32

Annemden gizli aldığımçikolata ve cipsleri kıyafet dolabımda saklayıp geceleri gizlice yerdim. Hala zamanzaman gece çikolata kaçamaklarım devam eder.

21/32

DİDEM ANTEBİ: ALDIĞIM YENİ AYAKKABIYI EVİNBİR KÖŞESİNE KOYAR, BİRKAÇ GÜN HAYRANLIKLA SEYREDERİM 11 yaşında Londra’dan aldığım ilkBarbie bebeğim ‘Barbie Rocker’ en değerli eşyalarım arasındadır. Eğer yeni bir çift ayakkabı aldıysam hemen giymem, evin bir köşesine koyar, birkaç gün yanından geçip giderken hayranlıkla seyrederim.

22/32

Uçağa binerken uçak tipinin tüm özelliklerini maksi-mum kalkış ağırlığına kadar öğrenirim, belki uçaktan çok korktuğum için bu kadar hassasım.

23/32

DİLRUBA SARIYER: HALA BEBE BÜSKİVİSİNİ SÜTLE KARIŞTIRIP YERİM Küçük bir çocukken en sevdiğim şeylerden biri bisküvileri sütle beraber yemekti.

24/32

Bu tutkum aradan yıllar geçse bile değişmedi. Hala en sevdiğim beslenme şekli bebe bisküvisini sütle karıştırıp yemektir.

25/32

ECE ŞİRİN: HER GİTTİĞİM YERDEN DEFTER, KİTAP, KALEM TOPLARIM Seyahate en az beş kitap almadan gidemem. Macera kitabı okuyamıyorum çünkü kaç sayfa olursa olsun, bir kere başlayınca mutlaka bitirmem gerekiyor.

26/32

Her gittiğim yerden defter, kitap ve kalem toplarım. Kırtasiyelerde ve kitapçılarda hiç sıkılmadan saatlerce kalabilirim.

27/32

ŞEHNAZ TUNA: MEKANİK SESLERDEN ÇOK KORKARIM Çocukluğumdan beri robot figürleri ve mekanik sesler beni çok rahatsız eder.

28/32

Mekanik bir ses duyduğumda bir anda irkilirim. Tıpkı korku filmi izliyormuş gibi hissederim böyle zamanlarda.

29/32

AHU AYSAL: HER SABAH KENDİME ÖPÜCÜK YOLLARIM Güne her zaman mutlu bir şekilde başlamayı, hayattan her zaman zevk almayı kendine ilke edinmiş bir insan olarak, sabahları kalktığım zaman mutlaka aynadan kendime öpücük gönderirim. Bu, güzel bir günün başlangıcıdır.

30/32

ELİF TAPAN: UYKUM KAÇTIĞIMDA SOLITER OYNARIM Bilgisayar oyunları ilk çıktığı zamandan beri severim. En sevdiğim şeylerden biri de; uykum kaçtığında gözümü açamayacak hale gelene kadar cep telefonumda soliter oynamak...

31/32

NURDAN UZEL: SAÇ KESME KONUSUNDA KENDİMİ TUTAMAM ÇOCUKLARIMIN SAÇLARINI BİLE BEN KESERİM Küçükken bütün bebekleriminsaçlarını modelli keserdim veuzamasını beklerdim. Hatta bir keresinde “Dalgalı saç sende harika olur” diyerek kardeşimin saçlarını perma yapmaya çalışmıştım da yanmıştı. Hala kendimi tutamıyorum ve çocuklarımın saçlarını bile ben kesiyorum.

32/32