Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Emine Erdoğan kermese katıldı

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kadınlar Komisyonu tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan kermes, Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleşti.

1/6

Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kadınlar Komisyonu'nun geleneksel kermesine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Ülkemizdeki kardeşliği, barışı, huzuru sürdürecek faaliyetleri gerçekleştirin. Rumeli'deki kardeşlerimizle irtibatı asla kesmeyin" dedi.

2/6

Emine Erdoğan, Kermeste satışa sunulan el işi ürünlere büyük ilgi gösterdi. Kermesi gezen Erdoğan, havlu, namazlık, masa örtüsü, banyo takımı gibi el yapımı 17 parça ürün satın aldı.

3/6

Daha sonra bir konuşma yapan Erdoğan, Balkanlar'ın Osmanlı Devleti'nin kalbi olduğunu, huzur, saadet içinde, çok farklı dinlerin ve dillerin bir arada yaşamayı başarabildiği örnek bir coğrafya olduğunu söyledi.

4/6

Erdoğan, ''Anadolu'daki herhangi bir ilimizden, Kayseri'den, Mardin'den, Manisa'dan bir farkı var mı? Sizlerden isteğim, Türkiye'deki, kardeşliği, barışı ve kardeşliğin dilini daha da geliştirin. Rumeli'deki kardeşlerimizle irtibatı asla kesmeyin' dedi.

5/6