Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Emlakçıların sihirli ev tanıtım cümleleri

Otobüse, minibüse 5 dakika, merkezi lokasyonda. Meali: Ev aslında ana caddeye bir toplu taşıma uzaklığında ama yürümeyi falan seviyorsanız hızlı hızlı adımlarla yarım saatte merkeze giden otobüslere ulaşabilirsiniz.

1/13

Bütün odaları aydınlıktır. Meali: Mutfaktan içeriye biraz güneş girer, kalan tüm odaların camları yan binalara baktığı için ev leş gibi rutubet kokar.

2/13

Öğrenci için dört dörtlük. Meali: Evin içinde sadece dört duvar var. Ne tuvalet tesisatı doğru düzgün, ne de banyo küveti var. Kurna taşı koyduk ortaya nostalji yaparsınız.

3/13

Çok elit bir muhitte kiralık daire. Meali: Hava karardıktan sonra sokakta in cin top oynar, evi siz içindeyken komple çalıp başka semte götürebilirler.

4/13

Kısmi deniz manzaralı. Meali: Balkondan 3 metre bir sopa uzatıp, ucuna da dürbün bağlarsanız anca Boğaz köprüsünün ayaklarını görürsünüz.

5/13

Kışın sıcak, yazın serin olur. Meali: Evde sadece 1 pencere olduğu için içeri hiçbir şekilde hava girmiyor bu yüzden hava sıcaklığını nefes kontrolüyle sağlayabilirsiniz.

6/13

Kirada pazarlık payı vardır. Meali: Duruma göre cebinizden 5-10 daha koparmaya çalışıyoruz ama durumunuza göre 20 TL indirim yapabiliriz.

7/13

Ufak tefek tadilatlar gerekebilir. Meali: Bir önceki kiracı odanın birinin duvarını balyozla kırdı, duvarın parçaları hala evde duruyor.

8/13

Şirin bir daire. Meali: Evin içinde iki kişi aynı anda yürüyemez; bir koltuk atarsanız televizyon koyacak yer kalmaz.

9/13

Bu fiyata bu ev kaçmaz. Meali: Emlak krizi çıkmasına ramak kaldığı için 100 TL daha az fiyat verdi ev sahibi ama seneye 200 lira zam yapacak.

10/13

İçi komple yenilenmiş, kelepir ev. Meali: Geçen sene prizleri ve elektrik düğmelerini değiştirmiş önceki kiracı, onun dışında duş perdesini de bırakmış; kelepir sayılır.

11/13

Çantanı kap gel, süper eşyalı daire. Meali: Önceki kiracı spotçulardan aldığı 50 liralık eşyaları taşımaya üşendiği için masa, sandalye bir de küf kokan buzdolabı var.

12/13

Ev butik ve özel bir sitede. Meali: Bahçıvandır, süs havuzudur, güvenliktir derken kiranın iki katı aidat almaya çalışacağız inşallah.

13/13