Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En acayip tutuklama vakaları

SAKALINI KESMEYİ UNUTTU! ABD'nin Pennsylvania eyaletindeki Swissvale kasabası ilginç bir banka soygununa sahne oldu Sarı peruk ve sahte göğüslerle kadın kıyafetleri giyerek bankayı soymaya kalkan 48 yaşındaki Dennis Hawkins, sakalını traş etmediği için yakalandı. Para dolu paketle bankadan kaçan hırsız, güvenlik kameralarındaki görüntüsü sayesinde polis tarafından bir otomobilin içinde otururken yakalandı. Hırsızın her tarafı para çantasında patlayan boya bombası nedeniyle kırmızıya bulanmış haldeydi. Hırsızın soygunu bir mağazadan çaldığı oyuncak silahla gerçekleştirdiği belirtildi. Hırsız daha sonra bir kadının otomobiline bindi. Arabadan çıkmayı başaran kadın anahtarları yanına alarak polisi çağırdı. Polisin "en aptal" suçlu ilan ettiği Hawkins tutuklandı.

1/25

MASKE BULAMAYINCA... ABD’nin Iowa eyaletinde Matthew McNelly ve Joey Miller isimli iki hırsız aldıkları alkolün de etkisiyle bir apartmanı soymaya karar verdi. Ancak yanlarında maske yoktu. Akıllarına yüzlerini keçeli kalemle boyama fikri geldi. Yüzlerini boyayan hırsızlar Carroll kentinde bir eve girmeye çalışırken komşular tarafından fark edilince kaçtılar. Polis ihbar üzerine yolları keserek beyaz otomobilli hırsızları aramaya başladı. Bir saat sonra kontrol noktasında durdurulan aracın içinde bulunan keçe kalemli hırsızlar tutuklandı.

2/25

UYKUYA DALDI Antalya'nın Alanya ilçesinde hırsızlık amacıyla girdiği evde içki içen ve uyuya kalan zanlı, ev sahibi tarafından polise teslim edildi. Alınan bilgiye göre, Kale Yamacı Mahallesi Kirazlar Çıkmazı'ndaki bir apartmanda oturan Ömer Kiraz, birinci kattaki dairesine girdiğinde, tanımadığı bir kişinin yatak odasında uyuya kaldığını fark etti. Evdeki dolapların dağıldığını fark eden ve uyuyan kişinin hırsızlık zanlısı olduğunu anlayan Kiraz, olayı polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınan hırsızlık zanlısı E.C'nin (44), balkondan tırmanarak eve girdiği belirlendi. Zanlının evde kimsenin bulunmadığı sırada eşyaları karıştırdığı, daha sonra da salonda bulduğu 1 şişe içkiyi içtikten sonra yatak odasında uyuya kaldığı anlaşıldı. Hırsızlıktan sabıkası bulunduğu belirtilen E.C. sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi

3/25

SALAK İLE AVANAK İki Avustralyalı banka soyguncusu çaldıkları paralarla fotoğraf çektirerek “Salak ile Avanak” lakabını hak ettiler.

4/25

SALAK İLE AVANAK İki Avustralyalı banka soyguncusu çaldıkları paralarla fotoğraf çektirerek “Salak ile Avanak” lakabını hak ettiler.

5/25

Arkalarında birçok ipucu bırakan zanlılar ertesi gün yakalandı. Müfettişler bu vakayı gülünç bir şekilde kolayca çözdüklerini belirttiler. Prince ve Carroll’ın bankanın düzenli müşterileri oldukları belirlendi. Maske taktıysalar da, banka memurları onları Avustralya aksanlarından tanıdığını söyledi.

6/25

SİLAHLI SOYGUNCU KEÇİ OLUNCA Nijerya’daki yasadışı bir örgütün, içlerinde kendini keçiye “dönüştüren” bir adamın da dahil olduğu bir grup araba hırsızı olduğu anlaşıldı. Polis memuru Tunde Mohammed haber mensuplarına açıklama yaparken gizemli keçinin silahlı bir hırsız olduğunu, arabayı soymaya çalıştığını ve sonra yakalanmamak için keçi kılığına büründüğünü söyledi. Polis sözcüsü silahlı soygun şüphelisinin soruşturmasının devam edeceğini açıkladı.

7/25

ÇOCUKLARIN TOPUNU VERMEYİNCE 88 yaşındaki büyükanne Edna Jester Ekim 2008'de bahçesine giren komşu çocuğunun topunu geri vermeyi reddedince tutuklandı. Nisan 1949'dan beri yaşadığı, Blue Ash’teki evinin bahçesine giren topu öfkeyle kapan Edna topu geri vermeyi reddedince 40 yaşındaki komşusu Paul Tanis polis çağırdı.

8/25

Polis, yaşlı kadına topu geri vermezse tutuklanacağını söyledi ancak Blue Ash Polis Müdürlüğü raporuna göre Edna bunu reddetti. 10 yıldır dul olan Edna Jester hayatında ilk kez tutuklandı.

9/25

PİKNİK MASASIYLA İLİŞKİYE GİRİNCE Mart 2008 tarihinde Art Price Jr. Metal bir piknik masasıyla cinsel ilişkiye girmeye çalışınca tutuklandı

10/25

Komşular bunun daha önce de olduğuna tanıklık ettiklerini söyleyince Price ahlaksızlık suçuyla tutuklandı.

11/25

ÇIPLAK HALDE AĞACA TIRMANDI Recklinghausen’de yaşayan 43 yaşındaki Dieter Braun, tutuklanana dek stres atma tekniğinin çok işe yaradığını söyledi. Ona çıplak dolaşıp ağaçlara bağırmasını öğütleyen ise evlilik danışmanıydı. “Benim için bu bir rahatlama tekniği,” diyen Braun “Çıplak tenimde rüzgarı hissetmek beni sakinleştiriyor,” diye ekledi

12/25

Ancak polis ormandaki diğer insanların onun bu davranışıyla rahatlamadıklarını söyleyerek Braun’u kamu zararına davranış suçuyla tutukladı.

13/25

HEDİYESİNİ ERKEN AÇTI ANNESİ ŞİKAYET ETTİ Güney Carolina’da yaşayan 12 yaşındaki çocuk Aralık 2006 tarihinde, annesi polisi arayıp ondan izin almadan yılbaşı hediyelerini açtığını söyleyince tutuklandı. Rock Hill Polis Müdürlüğü raporuna göre çocuk aile bireylerinin izni olmadan Nintendo Game Boy’unu açtı.

14/25

Anne, 85$ değerindeki hediyenin açıldığını görünce polisleri aradı ve zavallı çocuk “küçük hırsızlık” ile suçlandı. Herald gazetesinin röportajında 27 yaşındaki bekar anne oğlunun birliği bozan bir yapısı olduğunu, bu tutuklanmanın onu hem okulda hem evde adam edeceğini umduğunu açıkladı.

15/25

DİLSİZ ADAM KÜFÜR EDİNCE 31 yaşındaki hem sağır hem dilsiz Balraj Gill polise işaret diliyle hakaret etmekten tutuklandı. Hiç konuşmamasına rağmen huzuru kaçırma suçu işlediğini itiraf etti. Polis memurları Gill’in ne anlatmaya çalıştığını anlamayınca, kaldığı otelin çalışanı onun işaret dilini tercüme etti. Otel çalışanı polis memurlarına Gill’in onlara küfrettiğini söyledi. Polis “Polis memurları onun kızgın olduğunu anlamıştı ancak ne anlatmaya çalıştığını anlamıyorlardı. Sanırım otel çalışanları işaret dilini tercüme ettikleri için çok şanssız” dedi.

16/25

KEDİLERE PIERCING TAKINCA 34 yaşındaki Holly Crawford, yavru kedilerin kulaklarına, boyunlarına ve kuyruklarına piercing takarak onları “gotik” olarak yaftalayıp internet üzerinden sattıktan sonra hayvan zulmü suçuyla tutuklandı

17/25

PETA’nın yaptığı açıklamaya göre kadın, kedi yavrularını yüzlerce dolara satmaya çalışıyordu. Pensilvanyalı kadın kedinin ya da insanın piercing takmasında bir zarar görmediğini açıkladı, suçsuz olduğuna karar verildi

18/25

POLİSE DOĞRU GAZ ÇIKARDI 34 yaşındaki Jose Cruz Eylül 2008 tarihinde bir polis memuruna doğru kasıtlı olarak gaz çıkarmaktan tutuklandı. Polisin açıklamasına göre Cruz, parmak izi alındığı sırada devriye polisi T.E. Parsons’un yanına gelerek bacağını kaldırıp gürültülü bir şekilde gaz çıkardı. Daha sonra çıkan gazı kasıtlı olarak Parsons’un olduğu yöne göndermeye uğraştı.

19/25

TRAFİK LEVHASI İLE AŞK Polis Güney Dakota’da trafik işaret levhasıyla cinsel ilişkiye girmeye çalışan 60 yaşındaki Verle Peter Dills’i tutukladı. Memurlar Dills’in evinde onun çeşitli trafik levhalarıyla aynı uğraşı verirken kaydedilmiş video kasetlerini buldu. Dills soygun, kanuna aykırı işgal ve ahlaksızlık suçlarıyla yargılandı.

20/25

UÇURTMA UÇURAN TUTUKLANDI Pakistan`da terörle mücadele yasalarının etkisiyle, uçurtma uçuran bin kadar kişinin kısa süre önce tutuklandığı bildirildi. Pakistanlı yetkililer, ülkede en büyük eğlence kaynaklarından biri olan uçurtmanın büyük şehirlerde kazalara yol açtığını, bu kazalarda 10 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, bazı uçurtmaların iplerinin çelik ya da kırık cam parçalarıyla kaplanmış, bazılarının da tıraş bıçaklarıyla donatılmış olduğuna işaret etti.

21/25

İÇİNDEN GELDİBİ GİBİ ARABA DURDURDU Polonya’da, bir demiryolu bekçisi, 45. yaş gününü kutlarken fazla alkol alıp hemzemin geçitte araçları “içinden geldiği gibi” durdurunca tutuklandı

22/25

SESİNE AŞIK OLUNCA… Almanya’nın Düsseldorf kentinde 45 yaşında bir erkek, gece boyunca”Polis İmdat”ın 110 numaralı telefonunu defalarca aradı. Bu kişinin durmadan değişik telefon kulübelerinden numarayı aramasının nedeni sonra belli oldu: telefon memuresinin sesine aşık olmuştu. “Polis İmdat”lık bir durumu olmadığı anlaşılan kişi, verdiği ifadesinde, memurenin “karşı konulamaz” sesine aşık olduğunu söyledi

23/25

YETMİŞLİK AŞIKLAR FENA YAKALANDI İtalya’da 85 ve 74 yaşlarındaki iki aşık, sokakta otomobilde sevişirken yakalanınca “ahlaka aykırı davranıştan” mahkum oldu. Lanciano kasabasında, bir okulun hemen yanıbaşına park edilen otomobilde sevişirken öğrencilerin ihbarı üzerine basılan çılgın aşıklar, 50’şer gün hapis cezasına çarptırıldı, ancak aşıkların cezası tecil edildi.

24/25

YETMİŞLİK AŞIKLAR FENA YAKALANDI İtalya’da 85 ve 74 yaşlarındaki iki aşık, sokakta otomobilde sevişirken yakalanınca “ahlaka aykırı davranıştan” mahkum oldu. Lanciano kasabasında, bir okulun hemen yanıbaşına park edilen otomobilde sevişirken öğrencilerin ihbarı üzerine basılan çılgın aşıklar, 50’şer gün hapis cezasına çarptırıldı, ancak aşıkların cezası tecil edildi.

25/25