Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En çok tıklanan 20 web sitesi

Dünyanın en popüler ve en çok tıklanan web sitelerini sizin için derledik...

1/21

1.Facebook Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım sitesidir.

2/21

2.Yahoo Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır.

3/21

3.Live.com Microsoft'un google'a rakip olarak çıkardığı arama motorudur.

4/21

4.Wikipedia Herkesin katkıda bulunabildiği Özgür Ansiklopedi

5/21

5.MSN Hotmail - Güvenilir kaynaklardan güncel haber, hava durumu, video, spor, magazin, finans ve sağlık. Outlook, Skype, Oyun olan site

6/21

6.Microsoft Microsoft Corporation, Windows, Xbox ve Lumia gibi ürünleriyle tanınan, ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketidir.

7/21

7.Blogspot Üye sayısı'nın 2 milyon civarında olduğu tahmin edilen Blogger.com, Pyra Labs tarafından geliştirilip Google tarafından satın alınan, İnternet'teki ilk blog hizmet sağlayıcısıdır.

8/21

8.Baidu Baidu, bir Çin arama motorudur. Baidu öncesi Çin için Google Çin vardı; ama Çin hükümeti Google'ı yasakladığından dolayı Baidu kuruldu.

9/21

9.gg.com En büyük oyun sitelerindendir.

10/21

10.Mozilla.com Mozilla, Netscape'in kaynak kodunu açmasıyla ortaya çıkan, ve ilk kurulduğundan beri Netscape'in Ağ tarayıcıları için kullandığı kod ismi olan “Mozilla”yı markalaştıran, açık kaynaklı yazılım ailesidir. Son olarak çıkardıkları Mozilla firefox tarayıcısı ile tarayıcı dünyasının %10′unu ele geçirmeyi başarmıştır.

11/21

11.Sina.corp Çinli online medya şirketidir. : Sina dört ana iş hatları faaliyet Sina Weibo Sina Mobil Sina Online ve Sina.net. Sina, dünya çapında 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip

12/21

12.Wordpress.com WordPress, dünyada en çok kullanılan blog sistemlerinden biridir.

13/21

13.Bing.com 2009'un ilk yarısında deneme çalışmaları başlayan ve kamuoyuna adı önce Kumo olarak duyurulan Bing, "alışkanlıkları değiştirme" iddiasıyla yola çıktı.

14/21

14.Adobe.com Adobe Systems merkezi ABD'de Kaliforniya eyaletinde bulunan, Dünya'nın 10 büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten şirkettir. 2005 yılında Macromedia firmasını satın alarak tasarım pazarında çok daha büyük bir yer edinmiştir

15/21

15.Instagram 2010 Ekim’de, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından ilk olarak IOS (iPhone-iPad) için geliştirilen, sahip olduğu kaliteli filtreler ve sosyal ağ özellikleri ile kısa zamanda oldukça popüler olan bir fotoğraf paylaşım uygulamasıdır.

16/21

16.Twitter.com Twitter, bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet adı verilen en fazla 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır.

17/21

17.Ask.com Ask Jeeves, Garrett Gruener ve David Warthen tarafından 1996 yılında Kaliforniya'da kurulan arama motorudur. Orijinal yazılımı Gary Chevsky'ye aittir.

18/21

18.Apple.com Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir

19/21

19.About.com canlı arama motoru olarak da nitelenebilen, içinde her konu hakkinda bilgi/yorum bulunabilen bir web sitesi.Aynı zamanda sözlük olarak kullanılır...

20/21

20.Sogou.com Sogou (Adware.Sogou olarak da bilinir) son günlerde internette yayılan bir tarayıcı korsanıdır. Son araştırmalara göre, Çin’deki bilgisayarları hedef almaktadır.

21/21