Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En fazla RT yapılan 10 tweet

Geçen hafta pazar günü, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın tweet hesabından attığı ‘Rö’ tweeti çok konuşuldu. Tweet yaklaşık 18 bin 181 retweet, 6 bin 539 favori aldı ve Türkiye’de trend listesinde ilk sıraya yerleşti. Bu tweetle Bağış’ın bir mesaj mı vermeye çalıştığı düşünülürken, kendisinden 'Telefonumun tuş kilidi açık kalınca 'Rö' twiti atmışım. Hemen silecektim ama gençlere pazar eğlencesi olunca biraz bekledim.' tweeti geldi.

1/10

Esprilerin favorisi olmuştu bir zamanlar 'Güzel ama bir Alex değil.' Fenerbahçe'nin sevilen futbolcusu, kaptanı, golcüsüydü Alex. Gelişi kadar gidişi de olaylı oldu. Twitter hesabından 'Kontratımı sonlandırdım. Hayatımın en üzücü imzası oldu. Fenerbahçe bir oyuncu kaybetti ama bir taraftar kazandı. Her şey için teşekkürler.' tweetiyle gideceğini duyurdu. Bunu yazan Alex olamaz şaşkınlığıyla tam 59 bin 350 kişi RT yaptı, 14 bin 470 kişi de favoriye aldı.

2/10

Gezi Parkı'nın toplumsal bir hareket olmasına öncülük eden Twitter'da uzun süre Gezi'yle bağlantılı olaylar konuşuldu. Gezi'nin en ateşli günlerinde oyuncuların desteği dikkat çekmişti. O isimlerden biri de Memet Ali Alabora'ydı. 'Mesele Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel. #direngeziparkı' tweeti 24 bin 214 RT, 4 bin 741 favori aldı.

3/10

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'İnsan gerçekten hayret ediyor' tweeti 23 bin 291 RT, 8 bin 952 favori alarak listede dördüncü sırada yer aldı.

4/10

Gazeteci Mehmet Ali Birand, ana haber bültenlerindeki doğallığıyla dikkat çeken bir isimdi. Vefatından önce oğlu Umur Birand’ın babasının hesabından attığı 'Ben Umur Birand, babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi için çok teşekkürler.' tweeti 19 bin 541 RT, bin 623 favori almıştı.

5/10

Gezi Parkı olaylarını sekiz saat canlı yayınla veren CNN International'ın sunucusu Christiane Amanpour'du. Bunun üzerine Takvim Gazetesi sözde üstün gazetecilik başarısı göstermiş ve Amanpour ile tarihe tanıklık eden röportaja imza atmıştı. Amanpour 'Shame on you @Takvim for publishing FAKE interview with me' tweetiyle 17 bin 679 RT, 2 bin 754 favori alarak 'Top Ten'de beşinci sıraya yerleşti.

6/10

Yakın zamanda 2020 Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapabilme heyecanı yaşandı ülkemizde. Seçmeler Arjantin'de yapılırken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in erken sevinci de defalarca RT edildi. Gökçek henüz sonuçlar açıklanmadan 'İşte bu kadar… Olimpiyatlar İstanbul'da… Teşekkürler Başbakanım… Teşekkürler Emeği Geçenler.. Büyüksün Türkiye…' tweetine 17 bin 577 RT, 3 bin 450 de favori aldı.

7/10

Arsenal'in Türk asıllı Almanya doğumlu oyuncusu Mesut Özil, geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda 'Ramazan Bayramınız mübarek olsun!!?' tweetiyle 17 bin RT almış, ne var ki bir vakit sonra silmişti.

8/10

@UnalBasgan’ isimli sahte hesap Galatasaray-Real Madrid rövanş maçı öncesi, Real Madrid’in oyuncusu Mesut Özil'e benzeyen bir fotoğrafı, Özil'e de mentione yaparak paylaşmıştı. 'Akraban elimizde, tekrar görmek istiyorsan rövanç maçında iyi oynamazsın!!!' tweetiyle 10 bin 206 RT, 3 bin 974 favori almıştı.

9/10

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi'yle yıldızı parlayan isimlerden. Gezi sürecinde hayli aktif olduğu Twitter'dan 'Gezi Parkı'nda çevre duyarlılığıyla hareket eden gençler', bana ait 05323078687 No'dan yüz yüze görüşmek için arayabilirsiniz. İyi günler.' tweeti atmış ve adeta hatların kitlenmesine sebep olmuştu. Bu tweet 9 bin 518 RT, bin 854 favori alarak Top 10 listesini kapatıyor.

10/10