Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En güzel karelerle günün fotoğrafları

En güzel karelerle günün fotoğrafları Kaktovik, Barter Adası, Alaska, Amerika: Kaktovik'te bir kutup ayısı.

1/26

Arden Dağı'ndan manzara. Flinders Dağları'ndaki bazı kayalar neredeyse bir milyar yaşında.

2/26

Uzaylı İstilası bölümünden bir kare.

3/26

Yosemite Milli Parkı, Kaliforniya, Amerika: Honnold, Yosemite Vadisi'ndeki Chouinard-Herbert güzergahında ilerlerken Sentinel oluşumunda dinlenme fırsatı yakalıyor. Buraya 2011 yılında halat kullanmadan 60 dakikada tırmandı.

4/26

Avustralya'nın yarı kurak ve kurak bölgelerinde görülen sakallı ejder.

5/26

Bir sürüdeki hipopotam sayısı 80 ila 800 aralığındaki değişebilir ve dominant bir erkek tarafından korunur. Kurak mevsimler boyunca sürüler su yollarını paylaşmak zorunda kaldığı için bu sayılar oldukça tehlikeli seviyelere ulaşıyor ve kavgalar artıyor.

6/26

Demokratik Kongo Cumhuriyeti: Annesinin sırtında yolculuk eden bir goril.

7/26

Yamal Bölgesi, Rusya: Ren geyiği boynuzları

8/26

Dikenli karıncayiyenlerin alt türünden kısa burunlu dikenli karıncayiyen, Güney Avustralya'da tipik avı olan beyaz karıncaların peşinde. Çok hızlı yeme yeteneği vardır.

9/26

Juneau, Alaska, Amerika: Yote nehirde balık tutuyor. Alaska'da Hayatta Kalmak belgeselinden.

10/26

Jigokudani, Japonya: Sedir ormanının üzerinde günbatımı. Jigokudani Yaen-koen, Yokoyu Nehri'ndedir.

11/26

Kızıl kanguru(Macropus rufus) kanguruların en büyüğüdür. Ayrıca Avustralya'nın en büyük memelisi ve keseli hayvanıdır. Erkekler dişilerden daha büyüktür ve ağırlıkları 85 kg.'ı bulabilir. Büyük erkekler ayakta durduğunda boylarının uzunluğu 1.8 metreyi bulabilir.

12/26

Whitehorse, Yukon: Yukon Doğal Yaşamı Koruma Alanı'nda yalnız bir ren geyiği.

13/26

Tordrillo Dağları, Alaska, Amerika: Ekip Tordrillo Dağları'nda. Alaska'da Hayatta Kalmak belgeselinden.

14/26

Victoria, Avustralya: Koalanın sadece bir türü vardır.(Phascolarctos cinereus). Koalalar Victoria'nın güneyinden itibaren Avustralya'nın doğusunda ve Queensland'in kuzeyinden itibaren Avustralya'nın güneyinde görülür. Koalalar rahat yaşam tarzına sahip hayvanlardır. Günün 20 saatini dinlenerek ya da uyuyarak geçirirler.

15/26

Jigokudani, Japonya: Aileler ağaçlarda dipdibe oturuyor, sabah soğuğunda aşağıdaki parktan ıslığı duyana kadar kıvrılıp bir arada yatıyorlar.

16/26

Kanguru Adası'nda Cape du Couedic'teki Admirals Arch; Yeni Zelanda kürklü fokları, Avustralyalı deniz aslanları ve Avustralya kürklü fokları arasında popüler bir dinlenme yeri. Burası binlerce yıllık erozyon ve hava etkisiyle oluştu.

17/26

Bir sürüdeki hipopotam sayısı 80 ila 800 aralığındaki değişebilir ve dominant bir erkek tarafından korunur. Kurak mevsimler boyunca sürüler su yollarını paylaşmak zorunda kaldığı için bu sayılar oldukça tehlikeli seviyelere ulaşıyor ve kavgalar artıyor.

18/26

Kaktovik, Barter Adası, Alaska, Amerika: Annelerinin yanına sokulmuş iki yavru kutup ayısı.

19/26

Jigokudani, Japonya: Karla kaplanmış genç maymun kardeşinin yakınlarda olup olmadığına bakıyor. Aile bağları kar maymunları için çok önemlidir.

20/26

Yukon Doğal Yaşamı Koruma Alanı'nda bir misk sığırı.

21/26

Yosemite Milli Parkı, Kaliforniya, Amerika: Alex Honnold Cascade Şelalesi'nin yükseklerinde, ince yarıkları kullanarak tırmanıyor.

22/26

Erkek şempanze Frodo, Jane Goodall gözetimindeki ailenin bir parçası.

23/26

Tuzlu su timsahları yaşayan en büyük sürüngenlerdir. Erkeklerin boyu 7 metreye ulaşırken ağırlıkları 2.000 kg olabilir. Tuzlu su timsahları insanları avlamalarıyla bilinir. Vahşi Yolculuk: Avustralya belgeselinden.

24/26

Tordrillo Dağları, Alaska, Amerika: Marty dağdan dağa geçiyor. Alaska'da Hayatta Kalmak belgeselinden.

25/26

Darvaza, Karakum Çölü, Türkmenistan: Kameraman, kratere inmeye hazırlanan George Kourounis'i görüntülüyor.

26/26