Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En korkunç tıp müzeleri

Organ parçalarından hayvan embriyolarına kadar pek çok ürkütücü örneğin sergilendiği bu müzeler tıp tarihine ışık tutarken ziyaretçileri de zaman zaman korkutuyor.

1/10

Vrolik Müzesi, Hollanda Amsterdamlı bir ailenin tıp ve anatomi ile ilgili koleksiyonunun sergilendiği müzede 10 bin üzerinde fetüs, yapışık ikiz ve pek çok ilginç örnek bulunuyor.

2/10

Müze, çocuklar için uygun olmadığından çocuk ziyaretçi kabul etmiyor. Bart Patoloji Müzesi, İngiltere Londra'daki bu müzede 5000 civarında tıbbi anormallik sergileniyor. Sergilenenler arasında insan vücudundan çıkarılmış 150 yıllık parçalar da bulunuyor.

3/10

Müze sadece özel organizasyonlar düzenlendiğinde gezilebiliyor.

4/10

İnsan Hastalıkları Müzesi, Avustralya Geçmişten günümüze 2000'den fazla hastalığın sergilendiği bu müzeyi gezdikten sonra sağlığınıza daha çok dikkat edeceğinize dair bahse girebiliriz.

5/10

Berlin Tıp Tarihi Müzesi, Almanya II. Dünya Savaşı'ndan önce 23.000 civarında örneğin bulunduğu müzede geriye sadece 1800 parça kalmış. Ziyaretçiler saf ırk yaratmak için kullanılan aletleri de görebiliyor.

6/10

Fragonard Müzesi, Fransa At, maymun ve hatta insan fetüslerinin sergilendiği bu müzedeki anatomi koleksiyonu 18. yüzyılda veterinerlik öğrencileri tarafından başlatılmış.

7/10

İbn-i Sina Orta Çağ Tıp Akademisi, Hindistan Resimde görülen tıp çantası müzenin en çok dikkat çeken parçalarından biri.

8/10

Maude Abbot Tıp Müzesi, Kanada Aralarında 19. yüzyıla dayanan örneklerinde bulunduğu müzede 150 civarında organ sergileniyor.

9/10

Meguro Parazitoloji Müzesi, Japonya Ziyaret edenlerin tüylerini ürperten bu müze, II. Dünya Savaşı sonrasında farkındalığı arttırmak için kurulmuş.

10/10