Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En yeni trendleri onlar belirliyor

Yeni dönem stil ikonları, daha bir iddialı. İşte yaklaşan kadınlar gününe ithafen, geçmişten günümüze en özel kadınlar. Audrey Hepburn, bir dönemin değil her dönemin moda ikonu olmayı başarmış bir Hollywood yıldızı. Kendine has tarzı ve zerafeti ile, sadece kendi döneminde değil, yıllarca pek çok kadının örnek aldığı bir isim.

1/20

Elizabeth Taylor, menekşe rengi gözleri ve buğulu bakışlarıyla olduğu kadar, gardırobunda yer verdiği şık kıyafetleri ve ihtişamlı mücevherleri ile her zaman ilgi odağı idi.

2/20

Marilyn Monroe vücudunu saran siyah balıkçı yaka kazağı, platin sarısı saçları, kırmızı ruju ve kapri pantolonu ile en sade haliyle bile moda ikonu olmuş bir isim.

3/20

Jerry Hall 1970'ler boyunca, çok ünlü iki moda devinin yüzü olmuş ve çok sayıda dergi kapağında yer almış, dünyanın en iyi modellerinden ve stil ikonlarından biriydi.

4/20

Marie Helvin de, 70'lerin moda dünyasının en bilinen yüzlerinden bir diğeri. Ünlü moda evlerinin gözdesi olan Helvin, döneminde moda dünyasının adeta ilham perisiydi.

5/20

Charlie’nin güzel meleklerinden Farrah Fawcett, özellikle saç stili ile bir döneme damgasını vurmuştu. 1976-1980 yılları arasında küresel bir stil ikonu haline gelmişti.

6/20

Aşk Hikayesi’nin Jenny’si, Ali MacGraw doğal görünümü, chic kıyafetleri ve onun imzası haline yün şapkalar ile bir anda yıldız olmuştu. Öyle ki, bugün bazı tasarımcılar için hala ilham alınan ikonlardan biridir

7/20

Anjelica Huston 1973-1989 yılına kadar geçen sürede, bir moda perisiydi. Ve sık sık göz alıcı tasarımlar giyerdi.

8/20

Hollywood’un en genç yıldızlarından biri olan Selena Gomez, yaşına uygun kıyafetleri seçiyor ve nasıl sofistike görüneceğini iyi biliyor.

9/20

“Avatar”ın unutulmaz yıldızı Zoe Saldana “modanın bir sanat biçimi” olduğunu belirtiyor. Saldana kardeşleri ile birlikte kendi markasını yarattı.

10/20

Whitney Port için moda gerçek bir tutku. Tarzı ile özellikle NYFW süresince en göze çarpan isimlerden biriydi.

11/20

Sevimli halleriyle görmeye alıştığımız Taylor Swift, sade ama bir o kadar zarif seçimleri ile özellikle hayranlarının örnek aldığı isim.

12/20

Rihanna’nın attığı adım bile ilham nedeni moda dünyasında. Sık sık değiştirdiği saçları ve benzersiz tarzı ile önemli bir stil ikonu.

13/20

Lauren Conrad sadece bir ikon değil, aynı zamanda kendi moda koleksiyonunu da sahip.

14/20

Her an, her şekilde karşımıza çıkabilecek olan Lady Gaga çılgın ve sıra dışı bir tarza sahip olmasına rağmen, en çok takip edilen isimlerden biri.

15/20

Gossip Girl’in şımarık kızı Blair, gerçek adıyla Leighton Meester, cesur bir tarza sahip ve özellikle genç kızların en çok ilham aldığı isimlerden biri.

16/20

Gossip Girl’in başka bir stil ikonu Blake Lively, gerçek bir trendsetter ve en başarılı giyinen isimler arasında. Audrey Hepburn’u idolü olarak benimseyen Lively moda dünyasının aranılan yüzlerinden.

17/20

Son yılların en favori moda ikonlarından Cambridge Düşesi Kate Middleton, giydiği çorap rengine kadar örnek alınan, gerçek bir prenses.

18/20

Kendi markası ile de, moda trendlerini belirlemeye devam eden Victoria Beckham hala en önemli trendsetter olma özelliğini koruyor.

19/20

Miranda Kerr, özellikle geçtiğimiz sene trendleri belirleyen isimlerden biri oldu ve o da artık pek çok kişi tarafından yakın takibe alınan bir moda ikonu.

20/20