Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

En zengin bilgisayar korsanları

Mark Zuckerberg Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, şu anda 28,5 milyar dolarlık kişisel servetin sahibi ancak gençlik yıllarında bilgisayar korsanlığı yaptı.

1/8

Paul Allen Bill Gates ile birlikte Microsoft'u kuran diğer isim Paul Allen şu anda 15,9 milyar dolar kişisel servete sahip. Ancak Allen da gençlik yıllarında bir "hacker"dı.

2/8

Jan Koum Facebook'un 19 milyar dolar vererek şirketini satın almasının ardından Forbes dergisinin en genç milyarderleri listesine giren Koum, aslında Ukrayna'dan ABD'ye göçen bir bilgisayar korsanı. Şu anki kişisel servetiyse 6,8 milyar dolar.

3/8

Sean Parker Teknoloji dünyasındaki girişimleri ve yeni kurulan şirketlere verdiği destekle bilinen Parker, 1990'lı yıllarda önde gelen bir bilgisayar korsanıydı. Parker'ın şu anda 6,3 milyar dolar serveti bulunuyor.

4/8

Jack Dorsey Twitter'ın kurucusu Dorsey de gençlik yıllarında "hacker"lık yapan isimlerden. Dorsey'in şu andaki serveti 2,2 milyar dolar.

5/8

Drew Houston Dropbox sitesinin kurucu Huston da bilgisayar korsanı olan isimlerden. Houston'ın şu anki serveti 1,2 milyar dolar.

6/8

Steve Jobs Apple şirketinin efsane CEO'su Jobs da gençlik yıllarında "hacker"d

7/8

Bill Gates Forbes dergisine göre dünyanın en zengin insanı olan Gates, 76 milyar dolar kişisel servete sahip. Ancak Gates gençlik yıllarında azılı bir bilgisayar korsanıydı.

8/8