Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Endonezya'daki hayvanat bahçesi ölüm bahçesi oldu

Endonezya'da adı hayvanat bahçesi olarak geçen berbat Surubaya Hayvanat Bahçesi'nin son kurbanı bir aslan oldu.

1/15

Kafesinde zincir ile asılı bir şekilde ölü bulunan Afrika aslanı hayvanat bahçesi olarak geçen Surubaya Hayvan Parkı'nın son kurbanı olarak çıkması yetkilileri ve hayvan hakları savunucularını ayağa kaldırdı.

2/15

Michael adındaki 18 aylık aslanın kafesinde zincirle asılarak öldürülmesi polis tarafından soruşturma açılmasına neden oldu. Fakat aslanın cesedi polis incelemesinden önce kaldırılarak yok edildi ve cesedin bulunamadığı belirtildi.

3/15

Hayvanat bahçesinin üst düzey sorumlu kişisi vahşeti yalanlayarak soruşturmaya engel olmaya çalıştığı belirtildi. İngiliz bir fotoğrafçı tarafından çekilen bu vahşet görüntüleri soruşturmada delil olarak kullanılmak üzere alındı.

4/15

18 aylık aslanın vahşice öldürülmesi gündemi sarssada hayvanat bahçesinde yaşanan ölümlerin ilki olmadığı belirtildi. 2 gün önce mide sorunu yaşayan bir Afrika antilobunun da kafesinde ölü bulunduğu bildirildi.

5/15

Yapılan araştırmalarda 2013 yılının Temmuz ve Eylül ayları arasında aynı hayvanat bahçesinde 43 hayvanın öldüğü tespit edildi.

6/15

Hayvanat bahçesinde bulunanan hayvanların sağlıksız ortamlarda ve normal kilolarının altında vücut yapıları aç bırakıldıkları ve işkence gördüklerine delil olarak fotoğraflara yansıdı.

7/15

Uzun süredir ziyaretçiler tarafından yüzlerce şikayet alan Surubaya Hayvanat bahçesi son aslan ölümünün ardından kapatılma ve içerisindeki hayvanları diğer hayvanat bahçelerine aktarma tehlikesi ile karşı karşıya.

8/15

9/15

10/15

11/15

12/15

13/15

14/15