Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Erdoğan Bakir İzzetbegoviç'le Savarona yatında görüştü

Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov'la görüşme için hazırlanan yatta Erdoğan program değişikliği yaparak Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzzetbegoviç'le görüştü.

1/11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan annesinin rahatsızlığı nedeniyle ülkesine dönen Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile Savarona yatında görüşecekti.

2/11

Berdimuhamedov ülkesine dönünce program iptal edildi. Erdoğan'ın programı boşalıp akşam Yıldız Sarayı içindeki Mabeyn Köşkünde ağırlayacağı Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyesi Bakir İzzetbegoviç'i de Türkiye'ye erken gelince program yenilendi.

3/11

Erdoğan - İzzetbegoviç görüşmesi erkene alındı. Savarona yatından da vazgeçilmedi. Erdoğan Türkmenistan Cumhurbaşkanı Berdimuhamedov yerine İzzetbegoviç'i Savarona yatında ağırladı.

4/11

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Üyesi Bakir İzzetbegoviç ile Savarona Yatı'nda görüşmek üzere biraya geldi.

5/11

Görüşmeye ilk olarak İzzetbegoviç geldi. Yaklaşık 5 dakika sonra da Erdoğan yata geldi. Erdoğan'ı Savarona Yatı'nın kaptanları karşıladı.

6/11

Erdoğan ve İzzetbegoviç'in içinde bulunduğu yat yaklaşık yarım saat sonra boğaza açıldı.

7/11

Savarona yatı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından armatör Kahraman Sadıkoğlu'ndan devralındıktan sonra ilk kez bir devlet kabulünde kullanıldı.

8/11

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saranova'da ağırladığı İzzetbegoviç'le boğaza açıldı. Erdoğan, İzzetbegoviç'e yapımı devam eden 3. köprüyü gösterdi.

9/11

10/11