Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Erdoğan'dan 112 tesisin açılma töreninde isim sürprizi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12.12.12'deki törenle 112 tesisin hizmete açılma töreni konuşmasında Cemil Çiçek'e sürpriz yaptı.

1/7

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat'ta yapımı tamamlanan Musabeyli Barajı'na TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in adının verileceğini açıkladı.

2/7

Konuşması sırasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nu bir süreliğine kürsüye davet eden Başbakan Erdoğan, kürsüde Eroğlu ile konuşarak, sürprizi gerçekleştirdi.

3/7

Erdoğan sürprizi gerçekleştirirken de bundan kimsenin haberinin olmadığını vurguladı.

4/7

Erdoğan, daha sonra, barajlardan birine Türkiye'nin dünyaya bakışında bir değişim sürecine imzasını koyan merhum Turgut Özal'ın adını, diğerine yine Malatyalı, DSİ camiasında on yıllarca çalışmış, İmar ve İskan Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapmış Recai Kutan'ın adını verdiklerini açıkladı.

5/7

Başbakan Erdoğan, ''Marifet iltifata tabidir. İltifatsız marifet zayidir. Biz olaya böyle bakıyoruz ve hayırla yad edilmelerini istiyoruz. Ziya Paşa'nın bir sözü var, 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri'. Bu büyüklerimiz eserler bıraktılar. Öyleyse bu eserlerin isimlerini de koymamız lazım'' diye konuştu.

6/7

2010'daki törenin Çine Barajı'ndan yapıldığını ve baraja ''Adnan Menderes Barajı'' adının verildiğini anımsatan Erdoğan, ''Çünkü biz bu ülkede hizmeti olanları unutmadık, unutmayacağız. Onlar hizmeti verirken vatan, millet sevdasıyla verdiler, demokrasi uğruna da bedel ödediler. Onun için biz onları unutmadık ve unutmayacağız'' dedi.

7/7