Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Erzincan'da bir otobüste 165 kaçak göçmen

Fotoğraflar: Anadolu Ajansı

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde 46 yolcu kapasiteli otobüste 165 kaçak göçmen yakalandı.

1/14

Erzincan-Erzurum karayolu Üzümlü ilçesi Karakaya köyü mevkisine gelen 01 ATT 19 plakalı yolcu otobüsünün içerisindeki yabancı uyruklular yol kenarına indirildi.

2/14

Bu sırada ilçe girişinde uygulama yapan Üzümlü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yolcusuz olarak yoldan geçen otobüsten şüphelenerek yol kontrolüne çıktı.

3/14

Ekipler, kısa süre sonra yol kenarında yürüyen ve tarım arazilerine doğru kaçan çok sayıda yabancı uyrukluyu gördü.

4/14

Kaçan şahısları yakaladıktan sonra kimlik kontrolü gerçekleştiren ekipler, çoğu Afganistanlı olmak üzere Pakistan ve Bangladeş uyruklu, 8'i kadın, 15'i çocuk 165 kişinin yasa dışı yollardan yurda girdiğini belirledi.

5/14

Ekipler, kaçak göçmenleri yol kenarına bırakıp kaçan otobüsü düzenlediği operasyonla kent merkezi girişindeki polis kontrol noktasında durdurdu.

6/14

Yapılan incelemede 46 yolcu kapasiteli otobüsün içi ve bagaj kısmına 165 kaçak göçmenin bindirildiği tespit eden ekipler, sürücüler Ahmet N. ve Kıvanç K.'yi gözaltına aldı.

7/14

Otobüsle ilçe merkezine götürülerek acil ihtiyaçları karşılanan göçmenler, ardından İlçe Devlet Hastanesinde sağlık taraması yapılarak kimlik kayıtları için kent merkezindeki bir spor salonuna götürüldü.

8/14

İran üzerinden yasa dışı yollardan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine geldikleri belirlenen kaçakların, İstanbul'a gitmeye çalıştıkları öğrenildi.

9/14

Öte yandan sürücülerin İlçe Jandarma Komutanlığındaki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

10/14

11/14

12/14

13/14