Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Esad rejimi İdlip'te kimyasal katliam yaptı

Suriye'nin katil lideri Beşar Esad, yine kendi halkını acımasızca vurdu. İdib kentini havadan bombardıman altına tutan Esad ordusuna bağlı uçaklar, gökten kimyasal bomba yağdırdı. Kentte katliam gerçekleştirildi.

1/8

Kimyasal saldırının ardından yine o bilindik dram dolu görüntüler ortaya çıktı. Genç, yaşlı, kadın erkek demeden önüne gelen herkesi hedef alan uçaklar, attıkları kimyasal bombalar ile yine hastaneleri doldurdu.

2/8

3/8

Bombardımandan sağ kurtulan çocukların ise gözlerinde korku vardı. Gözyaşları ile hastane odasında kalan çocuklar sakinleştirilmeye çalışıldıysa da başarılı olunamadı. Korku ve acının etkisiyle ağlayan çocuklar güçlükle kendilerine getirildi.

4/8

Saldırının hemen ardından beyaz baretliler tarafından kurtarılan savaşzedeler hastanelere kaldırıldı. Kimyasalın etki ettiği bedenlerde yanıklar ve yaralar oluşurken, büyük oranda gazdan etkilenenler nefes almakta güçlük çekti, oksijen tüplerine bağlı yaşam mücadelesi verdiler.

5/8

Gazdan etkilenenlerin büyük bir kısmı acılar içinde kıvranırken, doktorlar savaşzedeleri kısıtlı imkanlarda gözetim altında tutuyor.

6/8

Olayın ardından Suriye'de kimyasal saldırıları inceleyen nükleer ekip idlip'te saldırının yapıldığı yerde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından bölgede yüklü miktarda kimyasal ve radyoaktif unsurlara rastlandığı açıklandı.

7/8

Saldırıda aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu onlarca kişi hayatını kaybetti. Ölü olarak bulunanlar kefenlenerek hastane morgu ve soğuk hava depolarına yerleştirildi.

8/8