Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Evinizde çalışma alanları açın

Evde çalışanlar için muhteşem dekore edilmiş bir birbirinden güzel çalışma odaları...

1/30

Çalışma alanınız için bir renk konsepti belirleyebilirsiniz. Bu renkleri kutu ve aksesuarlar kullanarak çalışma alanınıza kazandırabilirsiniz.

2/30

Çalışma alanınızda aynı zamanda bir okuma köşesi de hazırlayabilirsiniz. Okuma köşelerinde aydınlatmanın da önemini unutmamak gerekir. Dekoratif ve tasarım aydınlatmalar çalışma alanınıza ayrı bir şıklık katacaktır.

3/30

Ayna kaplamalı bir masa kullanış açısından titizlik gerektirebilir. Ancak özellikle çalışma masanızı salon ve oturma odalarınızda kullanacaksanız ayna odanıza ayrı bir ışıltı kazandıracaktır.

4/30

Notlarınızı organize etmek için elbise askılarını kullanabilirsiniz. Özellikle notlarınızı asmak için renkli mandalları kullanarak şirin bir pano oluşturabilirsiniz.

5/30

Gün içerisinde birçok işle meşgul olup eve geldiğinizde kitap okuma keyfi yapmak için sizlere dekorasyon önerilerim olacak. Öncelikle kitap okuyacağınız köşenizin rahat oturuma olan bir koltuğa sahip olması gerekiyor.

6/30

Yeterli ışık da okumada önemli bir rol oynadığından öncelikle doğal ışıktan faydalanmaya çalışın. Ancak mutlaka sehpanızın üstünde veya ayaklı bir modelde olabilir okuma lambanızı unutmayın.

7/30

Öncelikle rahat bir çalışma alanı tasarlarken aynı zamanda yerden de tasarruf etmeyi ihmal etmemek gerekir. Çalışma odasına ayıracak bir odanız yoksa bir çalışma dolabına ne dersiniz? Çalışma masanızı bir gömme dolaba yerleştirerek içini çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Kapılarını kapattığınızda masanızı da toplamış olursunuz.

8/30

Çalışma alanınızda ferah bir görüntü için beyaz masaları tercih edebilirsiniz. Beyazala birlikte siyah, kırmızı, yeşil… sonsuz rengi bir araya getirebileceğiniz için hemen hemen her dekorasyona uydurmanız mümkün olacaktır.

9/30

Mekanı darltmamak için mümkün olduğunca sade ve kapaksız dolapları tercih edebilirsiniz. Açık raflar odanızı daha geniş gösterecektir.

10/30

Bir çoğumuzun elinde aileden kalmış dikiş makineleri var. Bunları nasıl değerlendireceğimizi bilemiyoruz. İşte size bu dikiş makinelerini değerlendirmek için birkaç fikir: Bu dikiş makinelerini çalışma masası olarak değerlendirebilirsiniz.

11/30

Kitaplar evlerin en değerli parçalarıdır. Bir evin kütüphanesi o evin sahiplerinin de zenginliğini gösterir. Kitaplara ve kitaplıklara evimizde gereken yeri ve önemi vererek bir sonraki nesillere de kıymetli bir miras bırakmış oluruz. Evinizde kitaplıklarınızı sanat objeleri ile birleştirebilirsiniz. Örneğin kitapların aralarına sevdiğiniz heykelcikleri ve tabloları yerleştirebilirsiniz.

12/30

Kitaplarınızın dağınık ve karmaşık görünmemesi için onları renklerine göre dizebilirsiniz. Böylece oturma odanıza zenginlik katan kitaplarınız aynı zamanda derli toplu da görünecektir.

13/30

Kitaplıklarınızla yerden kazanmak istiyorsanız onları, odalarınızı veya odalarınızda mutfak-oturma odası veya oturma odası-yemek odası gibi bölümleri ayırmak için kullanabilirsiniz.

14/30

Kitaplıklardan çıkan çalışma masası bölümleri hem fazla yer kaplamayacak hem de çalışmanız için alan sağlayacaktır.

15/30

Evinizde fazladan bir odanız varsa onu harika bir çalışma odasına dönüştürebilirsiniz. Ancak küçük ve fazla yeri olmayanlar için pratik çözümleri bu yazıda bulabilirsiniz. Oturma odanızda bir duvarı raflarla kaplayarak bir kitaplık ve aynı zamanda çalışma masası elde edebilirsiniz. Çalışma sandalyenizi aynı zamanda oturma odanızda da oturmak için kullanabilirsiniz.

16/30

Dar alanlarda çalışma masanızı cam gibi ışığı geçiren materyallerden seçerek daha ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Çalışma sandalyenizi şık bir modelden seçerek sandalyenizi aynı zamanda oturma odanıza uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

17/30

Oturma veya yatak odasında olsun dolap aralarında ki boşluklardan çalışma alanı olarak faydalanabilirsiniz.

18/30

Koridor veya odalarda ki kiriş ve boşlukları da çalışma masanızı yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

19/30

Öğrenci evinin geçici olduğunu farz edersek fazla bir para harcamadan, ancak ihtiyaçlara uygun bir ev düzenlemek gerekir. Duvardaki kitaplık kitaplarınızı depolamanıza yardımcı olurken aynı zamanda evinize dekoratif bir hava da verecektir.

20/30

Biraz yaratıcılık ve tasarım öğrenci evi dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Siz de fotoğrafta olduğu gibi kapı çerçevesini fotoğraflar, sizi motive edici özlü sözler veya haberlerle renklendirebilir ve evinize yaratıcı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

21/30

Genellikle küçük olan öğrenci evlerinde alanı işlevsel bir şekilde kullanmak önemlidir. Örneğin oturma köşenizin arkasını çalışma alanı olarak kullanabilir böylece iki odayı bir odada birleştirebilirsiniz.

22/30

Çalışma odanızı dekore ederken yumuşak ve sizi rahat hissettiren renkleri tercih edin. Yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak rahat bir ortam oluşturun.

23/30

Farklı ve yaratıcı fikirlerle çalışma odanızı sıkıcı olmaktan kurtarın ve eğlenceli bir ortam hazırlayın. Örneğin eski bir resim çerçevesinden çık bir pano hazırlayabilir not ve fotoğraflarınızı buraya asabilirsiniz.

24/30

Özellikle küçük evlerde her noktayı değerlendirmek gerekir. Bir dolabın yanı veya duvarda bulunan bir nişi çalışma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Özellikle masanın önüne asılan perde ile hem bu köşeye bir şıklık katmış olursunuz hem de çalışma masanızın dağınık bir görüntü oluşturmasını engellersiniz.

25/30

Yoğun iş temposu ile yapılacaklar sıklıkla unutulabilir. Bir yazı tahtası ile bu soruna bir çözüm getirebilirsiniz.

26/30

Özellikle çocuklarınız veya çalışma arkadaşınızla ortak kullanmak için pratik çalışma masası modelleri deneyebilirsiniz. Birlikte çalışma sizi daha da motive edebilir.

27/30

Bilgisayarın hayatımaza girmesiyle çalışma hayatımız da değişti. Çalışma iş hayatının yanı sıra ev hayatımıza da girdi.

28/30

Aynı zamanda sosyal medya vesaire derken oturma odalarında veya salonlarda da bilgisayarsız yapamaz olduk. Hatta bilgisayarlar televizyonların yerini dahi alır oldu.

29/30

Kanepenin arkasına yerleştireceğiniz bir çalışma masası size yerden kazandırırken, dresuar görüntüsü ile salonunuzun dekorasyonuna da uyum sağlayacaktır.

30/30