Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Evlerine el konulan Yunanistanlılar mahkemeyi bastı

Yunanistan'da borçlarını ödeyemediği için evlerine el konulan vatandaşlar, satışa çıkan evleri için mahkemeyi bastı.

1/10

Ekonomik krizin pençesindeki Yunanistan da, bir yandan devlet düzeyindeki borçlar ödenmeye çalışılırken, diğer yandan da halk bankalara olan borçlarıyla pençeleşiyor.

2/10

Borçlarını ödemeyenlerin evleri haczedilirken, bankalar para tahsil edebilmek için evleri açık artırmayla satışa çıkarttı.

3/10

Mahkeme kararı ile el konulan evler bankaların hesabına geçerken, dün de o evlerin satışları gerçekleştirildi.

4/10

Açık artırma ile satışı gerçekleştirilen evler müzayedeye teker teker çıkartılırken, müzayedenin gerçekleştirildiği bina sol örgütler başta olmak üzere ev sahipleri tarafından basıldı.

5/10

Binaya girmeye çalışan göstericiler polislere saldırdı. Binanın önünde kurulan barikatları aşmayı başaran göstericiler salonun önüne kadar geldiler. Salona giren kapıları çevreleyen polisler burada göstericilere müdahale etti, çatışma çıktı.

6/10

Eylemler polislerin üzerine taş, sopa ile saldırırken binada bulunan yangın tüplerini de alan göstericiler, polislerin üzerine sıkarak saldırdı.

7/10

Göstericiler polislerin üzerine saldırmaya devam ederken, polisler de kalkanları ile eylemcileri püskürtmeye çalıştı. Bununla da yetinmeyen polisler coplarıyla kendilerine saldıran göstericilere karşılık verdi.

8/10

Polisin de karşılık olarak verdiği sert müdahalede çok sayıda gösterici yaralanırken, binayı basan eylemcilerin bir kısmı kelepçelenerek gözaltına alındı.

9/10

Yunansitan bir süredir ekonomik kriz ile pençeleşiyor, Avrupa'dan aldığı yardımlar ile ayakta kalıyordu. Avrupa'ya ödemesi gereken parayı ad veremeyen devlet, kurum ve kuruluşları yabancı para kaynaklarına devrederek ayakta durmaya çalışıyor.

10/10