Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Eylül'de tatil yapılabilecek üç yer

Doğanın çok cömert davrandığı Datça’yı gezmeye, Gebekum’la başlayın. Koruma altındaki bu fosil kumulunu gördükten sonra, Can Yücel’in son yıllarını geçirdiği Eski Datça’nın dar arnavut kaldırımı sokaklarını keşfedin. Doğanın çok cömert davrandığı Datça’yı gezmeye, Gebekum’la başlayın. Koruma altındaki bu fosil kumulunu gördükten sonra, Can Yücel’in son yıllarını geçirdiği Eski Datça’nın dar arnavut kaldırımı sokaklarını keşfedin.

1/16

Asıl güzellikler ise Betçe bölgesinde; Ovabükü, Palamutbükü, Hayıtbükü, Yakaköy ve Knidos’ta. Palamütbükü büyük ve güzel plajı, berrak deniziyle ünlü. Bu koyda sahil boyunca plaj-restoranlar var.

2/16

3/16

4/16

5/16

İnsanı hayatına yeni bir yön vermeye zorlayan bir kent Ayvalık. Bunun nedeni eşsiz bir iklim, tanrısal bir coğrafya, ehlikeyif bir toplum ve deniz belki ama Ayvalık, büyüsünü formüle etmeye çalışmanızdansa kendinizi ona teslim etmenizi isteyen bir kent.

6/16

7/16

8/16

Kültürlü, emeğe ve yerele saygılı Ayvalıklılar yüzyıllardır lezzet adına doğru bildiğini yapmayı sürdürüyor ve Türkiye’nin geri kalanı da bu lezzet müdahalelerini merakla izliyor. Ayvalık, sınırları içinde ortaya çıkan her tadı bir simyacı edasıyla en değerli hazza dönüştürüyor

9/16

Bodrum’a 26 kilometre uzaklıktaki Gümüşlük, sükûnet isteyenler için birebir. Resimsi sahilini ve şirin sokaklarını yarım günde gezip bitirebilirsiniz, ama onların sizde uyandıracağı duyguyu bir ömür boyu yüreğinizde taşırsınız. Omuzlarınızdaki yükleri atmak için ilk adım olarak sahildeki köy kahvesine kurulun ve kendinize bir bardak adaçayı söyleyin. Daha ilk yudumda hafiflediğinizi hissedeceksiniz.

10/16

Gümüşlük, kısmen batık Myndos antik kenti üzerine kurulu. Myndos’un kurucusu Halikarnassos Kralı Mousolos’un Ege’nin eşsiz günbatımını seyretmek için yaptırdığı söylenen ve Tavşan Adası’nı karaya bağlayan antik yolun kalıntılarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tavşan Adası’na denizden yürüyerek rahatça gidebilirsiniz.

11/16

12/16

13/16

14/16

15/16