Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Facebook'un ilk 20 üyesi

Facebook'un geçtiğimiz hafta 10.yaşını kutlamasının ardından sosyal medya sitesine ilk üye olanlar akıllara geldi. İşte 1 milyar nüfuslu Facebook sitesinin ilk üyeleri:

1/21

Joe Green Joe Green Facebook'un başlangıcından beri olan bir isim. Green, Zuckerberg Facebook'un ilkel versiyonu olan Face Mash'i yayınladığı sırada yanında olan isimlerden biri. Green şu anda FWD.us isimli bir oluşumun kurucularından birisi ve girişimci olarak hayatına devam ediyor.

2/21

Eduardo Saverin Eduardo Saverin Facebook'un ilk yıllarında finansal olarak ayakta durmasını sağlayan kişi. Ayrıca Facebook'un reklam işlerine de önemli derecede efor sarf etmiş bir isim.Saverin Zuckerberg'le olan anlaşmazlıkları hukuki boyuta taşınıp davayı kazandıktan sonra Facebook'un kurucu ortağı ünvanını almaya hak kazandı. Şimdi ise Qwiki ve Chris Hughes'ün Jumo isimli start-up projelerine yatırım yapan bir melek yatırımcı konumunda.

3/21

Ebonie Hazle Hazle Facebook kurulduğu günden beri kayıtlı bir kullanıcı. Şu anda ise Gibson Dunn ve Crutcher hukuk firmasında avukatlık yapıyor.

4/21

Alana V. Davis Alana Harvard'da MBA yaptıktan sonra NBC ve Walt Disney gibi şirketlerde çalıştı. Şimdi ise Google'da çalışıyor.

5/21

David Hammer David Hammer da Facebook'un ilk günlerinde Zuckerberg ile projeyi geliştiren ekibin bir parçasıydı. Hammer Harvard'dan mezun olduktan sonra Google'da çalışmaya başladı. Daha sonra Emissary.io isimli kendi şirketini kurdu.

6/21

David Jakus 2006'da Harvard'dan mezun oldu ve şu anda Aquiline Danışmanlık şirketinde analist olarak çalışmakta.

7/21

Colin Jackson Rockefeller Üniversitesi'nde asistan olarak çalıştıktan sonra şu anda Tufts Üniversitesi'nde tıp üzerine çalışıyor.

8/21

Kang-Xing Jin Zuckerberg'in Harvard'dan arkadaşı olan Jin, Zuckerberg'le beraber Facebook'un geliştirmesinde en çok emeği geçenlerden birisi. Harvard'dan 2006'da mezun olduktan sonra Facebook'un mühendislik ekibinin başında bulunuyor.

9/21

Sarah Goodin Facebook'taki ilk kadın üye Sarah Goodin'di. Goodin güzel sanatlar üzerine master yapıyor.

10/21

Samyr Laine Laine Zuckerberg'ün oda arkadaşıydı. Aynı zamanda atlet olan Samyr Laine Zuckerberg ile sabaha kadar Playstation oynardı. Laine 2012 Londra Olimpiyatları'na katıldı. Şimdi ise bir kitap yazıyor ve Haitili çocuklar için çalışan bir yardım kuruluşu için çalışıyor.

11/21

Zach Bercu Bercu Harvard'dan mezun olduktan sonra 1 yıl İsrail'de kaldı. Emory'de tıp eğitimi alan Bercu NYC's Mount Sinai Hastanesi'nde radyoloji bölümünde çalışıyor.

12/21

Manuel Antonio (Tono) Aguilar Zuckerberg ile Harvard'da ortak bir kaç ders alan Aguilar, Facebook'a ilk kayıt olanlar arasında. Aguilar şu anda Guatemala'da. Aguilar Quetsol isimli yenilenebilir enerji şirketi ve La Independencia adlı kendi kendine yetebilen köy projeleriyle Guatemala'da çalıştı. Şu anda ise CASSA isimli bir inşaat şirketi var.

13/21

Andrei Boros Boros şu anda Londra'da CapeView Capital isimli şirket için çalışıyor.

14/21

Mark Kaganovich Kaganovich de Zuckerberg ile ortak matematik dersleri almıştı. 2013'te Stanford'da doktorasını tamamladı. Şimdi ise SolveBio isimli sağlık bilgilerini analiz eden kendi şirketinin CEO'luk görevini yürütüyor.

15/21

Colin Kelly Colin Kelly şu anda avukat olarak çalışıyor.

16/21

Andrew McCollum McCollum da Zuckerberg'le okuldan arkadaştı. Zuckerberg ondan Facebook'un ilk logosunu tasarlamasını istemişti. Şu anda teknoloji alanında yeni başlayan şirketlere yatırım yapan bir melek yatırımcı konumunda.

17/21

Dustin Moskovitz Moskovitz de Facebook'un kurucu ortaklarından ve Zuckerberg'ün oda arkadaşlarından birisi. Asana isimli girişimin kurucu ortağı ve Path, Venmo, Flipboard ve Nationbuilder gibi oluşumlara yaptığı yatırımlarla adından söz ettiriyor.

18/21

Chris Hughes Hughes da Facebook'un kurucu ortaklarından ve okul yıllarında Zuckerberg'ün oda arkadaşlarından birisiydi. Hughes Jumo isimli bir projenin kurucu ortağı ve UpWorthy isimli viral haber sitesinin yatırımcısı.

19/21

Mark Zuckerberg Zuckerberg Facebook'un en büyük hissedarı ve sitenin başındaki en yetkili kişi.

20/21

Chris Putnam, Soleio Cuervo, Marcel Laverdet Bu 3 isim Facebook'daki bazı açıkları kullanarak siteyi bir şekilde hacklemeyi başarmıştı. Bu olay da Facebook'un kurucu ortaklarından Dustin Moskovitz'in dikkatini çekti ve Putnam'la görüşmek istedi. Önce Putnam daha sonra Cuervo ve Laverdet Facebook'da çalışmaya başladı. Bu 3'lü daha sonra Facebook'ta çalışmayı bıraktı. Cuervo şu anda Dropbox'ta tasarım ekibinin başında bulunuyo

21/21