Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları

Bazı insanlar çok güzel olmasalar bile fotoğraflarda çok güzel çıkarlar. Peki fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları neler? İşte o sırlardan bazıları…

1/18

İlk kural rahat olmak …

2/18

Fotoğraflarda poz vermemeye dikkat edin. Ya da poz vermiyormuş gibi davranın.

3/18

Eğer özel bir çekim yapıyorsanız sürekli hareket halinde olun. Fotoğrafçı mutlaka doğal pozlarınızı yakalayacaktır.

4/18

Makyaj Artisti Troy Jelsen alkollüyken kontrolünüzü kaybetmeye başlayacağınızı ve flaş ne kadar parlak olursa olsun gözlerinizin düşük görüneceğini söylüyor

5/18

Eğer dış çekim yapıyorsanız gün batımında yapılan fotoğraflar daha güzel çıkacaktır. Ünlü fotoğrafçı Jack Guy gün batımı ışığının sizi çok güzel göstereceğini söylüyor Aşağıya doğru daha az gölge oluşacağından gözaltlarınızdaki torbalar fotoğrafta görünmeyecek Güneş gözaltındaki bölgeyi aydınlatacak ve daha genç görünmenizi sağlayacak .

6/18

Patti Wood uzatarak söylenen i harfi dudak kenarlarını yukarı kaldırdığı için çekim esnasında Money kelimesinin söylenmesinin doğru tercih olacağını söylüyor. Money derken göz çevrenizde oluşan mimik çizgileri içten gelen bir gülümseme hissini verecektir

7/18

Dilinizi dişlerinizin arkasında tutarak gülümserseniz yüzünüz gergin görünmeyecektir

8/18

Olduğunuzdan daha kilolu görünmek istemiyorsanız ve doğal görünüm elde etmek istiyorsanız dik durarak kollarınızı vücudunuzun yanında tutun ancak kesinlikle vücudunuza yapıştırmayın

9/18

Gıdık bölgenizin belli olmamasını istiyorsanız çenenizi yukarda tutarak objektife gülümsemelisiniz.

10/18

Boyunuzun yukarısından yapılan çekimlerle daha ince, aşağıdan yapılanlarla daha uzun görüneceksiniz. Direkt açılı çekimlerde ise duruşunuzda bozukluk varsa ya daha kilolu ya da daha kısa görüneceksiniz.

11/18

Duruşunuz direkt objektife dönük olmamalı. Hangi profilden daha güzel göründüğünüze karar verin ve küçük açılı bir yan duruş sergileyin.

12/18

Ferah hissetmek ve bu ifadeyi hissettirmek için gözlerinizi çekimden önce biraz kapatın. Çekim esnasında açın, farkı göreceksiniz.

13/18

Aynı zamanda giyiminiz de çok önemli. Özel bir gün için yapacağınız çekimlerde günün trendlerini değil, klasik stili tercih edin Yıllar önce çektirdiğiniz fotoğrafları sevgilinize gösterirken Ne kadar da komik giyinmişim, ama o zamanın modası öyleydi şeklinde yaptığınız açıklamaları unutmayın.

14/18

Enine çizgili blüzlerden ve bol kesim pantalonlardan kaçının Bunlar sizi kısa ve olduğunuzdan kilolu gösterecektir. Yüksek bel pantolon ve etekler fotoğraflarda sizi daha uzun ve zarif gösterecektir.

15/18

Fon rengine dikkat edin. Kıyafetinizle aynı tonlardaki ya da rengi boğacak mekanlardan uzak durun.

16/18

İmaj danışmanları, böğürtlen tonlarında ışıltılı bir rujun herkese yakışacağını söylüyor.

17/18

Flaş patladığında sizi donuk gösterecek bej tonlardan ve sert gösteren aşırı parlak renklerden uzak durun.

18/18