Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Geleceği en parlak 20 konut bölgesi

ZEYTİNBURNU–ATAKÖY SAHİL YOLU Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı: 2000 lira Şimdiki ortalama metrekare fiyatı: 13000 lira Değişim oranı: Yüzde 550,0 Neden prim yaptı: İstanbul’un en güzel deniz manzarasına sahip bölgelerinden biri olan semtte, rezidanstan konuta ve otele kadar çok farklı lüks projeler yapılıyor. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Denize konumunun ve ulaşım altyapısının getirdiği yabancı ilgisiyle önemli oranda prim potansiyeli barındırdığı vurgulanıyor.

1/20

ESKİŞEHİR-BATIKENT Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:400 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:2000 TL Değişim oranı:Yüzde 400,0 Neden prim yaptı: Üniversitelerin varlığı, Ankara, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'dan gelen gayrimenkul yatırımcılarının yatırım yapmaları. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: başbakanın kente iki yeni üniversite daha yapılacağını açıklaması prim yapmaya devam edeceği umudunu yarattı.

2/20

KADIKÖY-FİKİRTEPE Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:700 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3000 TL Değişim oranı:Yüzde 328,6 Neden prim yaptı: Kentsel dönüşümde İstanbul'un en çok yatırımcı çeken bölgesi olması fiyatları sıçrattı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: boğaza olan konumu, önemli merkezlere yakınlığı ile dikkat çeken bölgenin kentsel dönüşüm çalışmalarının da etkisiyle prim yapması bekleniyor.

3/20

KAĞITHANE-ÇAĞLAYAN Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:4000 TL Değişim oranı:Yüzde 300,0 Neden prim yaptı: Avrupa'nın en büyük adliyesine ev sahipliği yapması ve kent merkezine yakınlığı ile öne çıktı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Markalı konut üreticilerinin birkaç adayı birleştirip ofis, rezidans tarzı karma projeler geliştirdikleri bölgenin prim potansiyeli yüksek.

4/20

ANKARA-GÖLBAŞI-İNCEK Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:500 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:2000 TL Değişim oranı: Yüzde 300,0 Neden prim yaptı: Geçmişte varoş olarak adlandırılan bölge, Sinpaş'ın İncek Life projesinin ardından önemli prim yaptı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Önümüzdeki üç yıl içinde nitelikli yapı stokunun artması ile fiyatların daha da yükselmesi bekleniyor.

5/20

GÜNEŞLİ-BASIN EKSPRES YOLU Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:900 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3500 TL Değişim oranı:Yüzde 288,9 Neden prim yaptı: İstanbul'un ikinci Maslak'ı olarak adlandırılan Basın Ekspres Yolu'nun en büyük avantajı Atatürk Havalimanı'na yakınlığı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Havalimanı metrosunun bölgeden geçecek olması, m2 fiyatlarını önümüzdeki birkaç yılda yükseltecek.

6/20

MALTEPE-BAŞIBÜYÜK Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:400 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı:Yüzde 275,0 Neden prim yaptı: Kentsel dönüşüm faaliyetlerinin sürdüğü bölgenin yıldızı parlamaya başladı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Metro ağının bölgeye ulaşması ile bölgenin prim potansiyeli barındırdığı belirtiliyor.

7/20

ATAŞEHİR-ŞERİFALİ Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3500 TL Değişim oranı:250,0 Neden prim yaptı: Finans Merkezi projesi ile hareketlenen Batı Ataşehir'e yakınlığı ile son yıllarda hareketlenen bölge, kentsel dönüşüm ile iyice gözde olmaya başladı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Metro ağının bölgeye ulaşması, Finans Merkezi'nin hayata geçmesi ile bölgedeki fiyatların yükseleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

8/20

EYÜP-SÜTLÜCE Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3500 TL Değişim oranı:Yüzde 250,0 Neden prim yaptı: Haliç Kongre Merkezi'nin faaliyete geçmesinin ardından yatırımcıların dikkatini çekmeye başlayan semt, otel yatırımlarının da cazibe merkezi haline geldi. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Beş yıldızlı turizm tesisi ve yönetim binalarının hızla artması, Haliç Port gibi projelerin hayata geçmesiyle m2 fiyatlarının artacağı tahmin ediliyor.

9/20

KÜÇÜKÇEKMECE-ATAKENT Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:900 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3000 TL Değişim oranı:Yüzde 233,3 Neden prim yaptı: Avrupa Yakası'nın Ataşehir'i olarak da anılan semt geliştirilen markalı konut projeleriyle son üç yılda ciddi bir değişim yaşadı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: İstanbul Tema Park ile cazibe merkezi haline gelmesi, Atatürk Havalimanı'na yakınlığı, TEM'e ve Basın Ekspres Yolu'na yapılacak yeni bağlantı yolları ve metronun gelmesi ile prim yapacak.

10/20

KAĞITHANE-AYAZAĞA Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:900 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3000 TL Değişim oranı:Yüzde 233,3 Neden prim yaptı: Ulaşım bağlantı yollarına yakın konumu, kent merkezine yakınlığı, geliştirilen markalı konutlar bölgeye değer katıyor. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Maslak'a yakınlığı ve ulaşım ağının gelişmesi ile bölgenin değerlenmesi bekleniyor.

11/20

KAĞITHANE-SEYRANTEPE Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:Yüzde 1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:3200 TL Değişim oranı:220,0 Neden prim yaptı: Kent merkezine, Maslak'a ve metro ulaşımına yakınlığı yanında geliştirilen markalı konutlar da bölgeye değer katıyor. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Seyrantepe'de Türk Telekom Arena stadının yanına Şişli Etfal Hastanesi'nin taşınacak olması ve metroya yakınlık, bölgenin daha da değerlenmesini sağlayacak.

12/20

EYÜP-BALAT Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:2000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:6000 TL Değişim oranı:Yüzde 200,0 Neden prim yaptı: İstanbul'un en merkezi semtlerinden biri olan Balat, kentte yaşanan arazi sıkıntısının ardından merkezi konumu ile konut üreticilerinin dikkatini çekmeye başladı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Butik otel ve küçük işletmelerin daha fazla öne çıkması, Haliç Port gibi projelerin hayata geçmesi, bölgede fiyatları yukarı taşıyacak.

13/20

KARTAL-RAHMANLAR Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:500 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı:Yüzde 200,0 Neden prim yaptı: Adalar manzarasıyla dikkat çeken semt, Anadolu yakası metrosunun da etkisiyle kentsel dönüşümde öne çıkan, mercek altına alınan bölgelerden biri. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Kartal metrosu, adliye gibi faktörlerle birlikte değer kazanan semtte konutların önümüzdeki yıllarda daha da değer kazanması bekleniyor.

14/20

KASIMPAŞA-AYNALIKAVAK Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:500 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı:Yüzde 200,0 Neden prim yaptı: Rahmi Koç Müzesi'nin yapımı ile sanat ve iş dünyasının uğrak noktalarından biri haline gelen semt, konumu ile markalı konut üreticilerinin ilgisi altında. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Haliç bölgesindeki gelişim, Haliç Port projesinin hayata geçecek olması, ulaşım ağının gelişmesiyle daha da değerlenecek.

15/20

BURSA-NİLÜFER Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:550 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı:172,7 Neden prim yaptı: Kent merkezinde yaşanan arsa sıkıntısı nedeniyle Bursa'nın genişleme bölgesi haline gelen Nilüfer, nitelikli konut projeleriyle prim yaptı. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Üniversitelerin varlığı, kent merkezine yakınlık ve geliştirilen nitelikli projelerle prim yapması bekleniyor.

16/20

ANKARA-KEÇİÖREN Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:600 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:1500 TL Değişim oranı:Yüzde 150,0 Neden prim yaptı: Son yıllarda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmalarıyla öne çıkansemtlerden biri. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Nitelikli yapı stokunun artması, havalimanına yakınlık ve ulaşım altyapısının gelişmesi ile bölgenin değerlenme ihtimali yüksek.

17/20

BAKIRKÖY-VELİEFENDİ Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:2500 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:6000 TL Değişim oranı:Yüzde 140,0 Neden prim yaptı: Sahilyolu, deniz otobüsü ve feribot seferlerinin çeşitlenmesi, Marmaray projesi, Ataköy Marina ve havalimanına yakınlık en önemli avantajları. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Veliefendi Hipodrumu'nu da içine alan 500 dönümlük alana şehir parkı yapılacak olması nedeniyle, önümüzdeki üç yılda ciddi prim yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

18/20

İZMİR-BASMANE Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:950 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:2000 TL Değişim oranı:Yüzde 110,5 Neden prim yaptı: Merkezi konumu, iş merkezi olması ve trene yakınlığı ile dikkat çekiyor. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Avantajlı konumuna kentsel dönüşümün de eklenmesiyle prim yapması bekleniyor.

19/20

SANCAKTEPE Üç yıl önceki ortalama metrekare fiyatı:1000 TL Şimdiki ortala metrekare fiyatı:2000 TL Değişim oranı:Yüzde 100,0 Neden prim yaptı: Özellikle Samandıra bölgesi ile dikkat çeken bölge, metro hattının üzerinde yer almasıyla avantajlı bir konumda. Gelecek üç yıla ilişkin beklentiler: Bölgenin ormana yakınlığı ve metro güzergahında olması nedeniyle gelecekte daha da değerlenmesi bekleniyor.

20/20