Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gerçek pinokyo: Ollie Trezise

Ollie Trezise isimli küçük bebek çok nadir görülen bir hastalıktan muzdarip. 'Ensefalosel' olarak bilinen hastalık yüzünden 21 aylık Ollie'nin, beyin dokusu burnunun içinde büyüyor.

1/12

Ollie Trezise, ensefalosel denilen bir hastalıkla doğdu. Kafatasındaki açıklık yüzünden beyin dokusu burnunun içinde büyüyordu. 21 aylık bebek, bugüne kadar bir dizi operasyon geçirdi.

2/12

Cesur annesi Amy Poole bu süreçte hep onun yanındaydı. Çocuğunun görünüşüyle gurur duyuyor, küçük Ollie için 'mükemmel, yaşayan bir pinokyo' diyordu.

3/12

Ollie annesinin karnında 20 haftalık olduğunda doktorlar yüzünde büyüyen yumuşak bir dokuya rastladı ancak bebeğin durumu dünyaya geldiğinde kesinleşti.

4/12

Annesi oğlunu gördüğünde konuşamayacak kadar şaşırdı. Bu durumla nasıl baş edeceğini bilmiyor; ancak oğlunu çok seviyordu.

5/12

Ollie Trezise’nin hastalığı İngiltere’deki doğumlarda sadece 10 binde 1 ve genelde kafatasının arkasında görülüyor.

6/12

Ollie 9 aylıkken rahat nefes almak için riskli bir ameliyata girdi. İki saatlik ameliyat başarılı geçti. Ollie’nin kafatası açıldı ve beynindeki fazla sıvı kesesi kaldırıldı.

7/12

Ameliyattan sonra kafasında zig zag izleri vardı, Ollie sadece annesine gülümsedi. Küçük pinokyonun bu pozitifliği sayesinde annesi kendini iyi hissetti.

8/12

Şimdi Ollie oyuncak arabalarıyla oynayan normal bir çocuk. Annesi bebeğinin görünüşten dolayı ilerde insanlar tarafından sıkıntı çekmemesi için aileleri çocuklarını bilinçlendirmeye davet ediyor.

9/12

Gerçek hayattaki pinokyo: Ollie Trezise

10/12

Gerçek hayattaki pinokyo: Ollie Trezise

11/12

Gerçek hayattaki pinokyo: Ollie Trezise

12/12