Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Gidilmesi cesaret isteyen 11 yol

Öyle yollar var ki gidilmesi cesaret istiyor...İşte o yollar... Pakistan Karakurum Otoyolu Boyunca Uzanan İndus Nehri Asma Köprüsü...

1/14

1.Pakistan Karakurum Otoyolu boyunca uzanan İndus Nehri üzerinde yer alan asma köprü! Bu köprüyü görünce "Geçsek mi yoksa sonsuza kadar burada mı kalsak" diye, düşünmeden edemedik.

2/14

2.Guoliang Tünel Yolu, Çin Ürkütücü bir yol olan Guoliang tünel yolu Çin'de bulunuyor!

3/14

3.Machu Picchu Yolu, Peru Dünyanın 7 harikasından biri olarak seçilen Machu Picchu'ya gitmek öyle kolay değil.

4/14

Gittiğiniz yol aniden mola vermeye karar verir ve siz de öylece bakakalırsınız.

5/14

4.Kuzey Yungas Yolu, Bolivya Bolivya’nın kuzeyindeki Kuzey Yungas yolu, derin uçurumlara ev sahipliği yapıyor. Adrenalin ve tehlike tutkunuz var ise, sarp kayaların içinden geçen bu yolu görmelisiniz.

6/14

5.Okyanus Üzerinde Bir Otoban, Florida Keys Florida Keys ABD'nin Florida eyaletinde bulunan bir adalar grubudur.

7/14

Mucize gibi görünse de aslında ürkütücü olan bir otobana sahiptir. Çünkü bu otoban, okyanus üstünde tam 42 köprü arasında adalardan geçer. Gün batımını izlemek buradan geçmeye değiyormuş, öyle dediler!

8/14

6.Stelvio Geçidi, İtalya Doğu İtalyan Alpleri'nin en yüksek dağında yer alan bu geçit, sık dönemeçli yollarıyla motosiklet ve bisiklet hayranlarının dikkatini çekiyor.

9/14

7.Transfagarasan, Romanya Bulutların üzerinde geçiyormuş gibi yol boyu ilerlerken adrenalini tüm iliklerinizde hissedeceğiniz bir yol daha! Buradaki virajlar öyle böyle değil. Nefesinizi kesebilir.

10/14

8.Fuji Dağı Yolu, Japonya Dağ geçitleri delicesine rüzgarlıdır ama bölgenin güzelliğiyle büyülenebilirsiniz. Bahar aylarında çiçeklerin manzarasına doyum olmaz.

11/14

9.İtalyan Alpleri'nde Tehlikeli Bir Viraj, İtalya İtalyan Alpleri'nde tehlikeli bir viraj!

12/14

10.Kuzey Yungas Yolu, Bolivya Bolivya’nın kuzeyindeki Kuzey Yungas yolu, derin uçurumlara ev sahipliği yapıyor. Adrenalin ve tehlike tutkunuz var ise, sarp kayaların içinden geçen bu yolu görmelisiniz.

13/14

11.Transfagarasan, Romanya Bulutların üzerinde geçiyormuş gibi yol boyu ilerlerken adrenalini tüm iliklerinizde hissedeceğiniz bir yol daha! Buradaki virajlar öyle böyle değil. Nefesinizi kesebilir.

14/14