Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Giresun'daki sel felaketinin boyutunu gösteren fotoğraflar

Giresun'da şiddetli yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu.

1/17

Sel, Tirebolu-Doğankent bölgesinde büyük tahribata yol açarken, bazı vatandaşlara henüz ulaşılamadığı belirtildi.

2/17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selin esir aldığı bölgede yaptığı incelemelerin ardından 5 jandarma personelinin bulunduğu aracın, menfezin çökmesi sonucu dereye düştüğü bilgisini vermişti.

3/17

Bölgede kayıp jandarma personeline yönelik sabah saatlerinde itibaren başlatılan arama çalışmalarında bir jandarma uzman çavuşun toprak altındaki aracın içinde kalarak şehit olduğu öğrenildi.

4/17

Bakan Soylu, tespit edilen 11 vatandaşın kurtarma çalışmalarına devam edildiğini bildirerek kayıp vatandaşlar ile ilgili, "Şu ana kadar 127 vatandaşımız, arama kurtarmada kurtarıldı" açıklamasında bulundu.

5/17

2 vatandaşın da hayatını kaybettiği belirtilen sel felaketinde can kaybının artmasından endişe edilirken, Giresun Valisi Enver Ünlü, kayıp vatandaşların tamamının henüz teyit edilemediğini duyurdu.

6/17

Kayıp vatandaşlarla ilgili açıklama yapan Vali Ünlü, "Bir vatandaşımız kayıp, bir yaralı yaşlı teyzemiz var. Bunun dışındakileri henüz teyit edemedik." dedi.

7/17

Vali Ünlü, Dereli ilçesinde kurtarılan vatandaşların olduğunu da belirterek, 5 kişilik bir ailenin kurtarıldığı bilgisini paylaştı.

8/17

Sel felaketinin açtığı tahribat ise günün ağarması ile ortaya çıktı.

9/17

Evler, dükkanların ve yolların geldiği son durum, acı tabloyu gözler önüne serdi.

10/17

Toprak kayması sonucu yollar çöktü.

11/17

Sel felaketinde kaybolan vatandaşların arama çalışmaları titizlikle yürütülüyor.

12/17

13/17

14/17

15/17

16/17