Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Göçmen oldukları bilinmeyen ünlüler

ABD Başkanı Donald Trump’ın mültecilerin ülkeye girişine kısıtlama getirmesi, Hollywood’daki göçmen yıldızları ve başarıları tüm dünyaya mal olmuş sinema ve müzik dünyasının göçmen isimlerini akla getirdi.

1/13

İşte, göçmen oldukları pek bilinmeyen ünlü yıldızlar...

2/13

Mila Kunis Soğuk Savaş döneminde Kunis’in ailesi, oyuncu yedi yaşındayken, Soyvetler Birliği’ne bağlı olan Ukrayna’dan ABD’ye göç etti.

3/13

Trump’ın göçmen yasağından sonra Kunis’in kendisi gibi oyuncu olan eşi Ashton Kutcher, “Karım bu ülkeye Soğuk Savaş’ın ortasında göçmen vizesiyle geldi” yazmıştı.

4/13

Freddie Mercury Queen grubunun efsanevi solisti aslen Afrika adası Zanzibar’lı ve yetişme döneminde Zanzibar’la Hindistan arasında gidip geldi. Adada savaş başladığında, 1964 yılında Mercury, ailesiyle birlikte Londra’ya göç etti.

5/13

Rita Ora Ünlü pop şarkıcısı daha bir yaşındayken ailesiyle birlikte Kosova’dan İngiltere’ye göç etti.

6/13

Iman Süper model Iman ve ailesi 1972 yılında darbe olunca Somali’den Kenya’ya göç etti. Iman, kariyerine Kenya’da başladı.

7/13

Gloria Estefan Latin pop yldızı Havana’da doğdu, ancak 1959 yılında, Fidel Castro’nun komünist devriminden sonra ailesiyle birlikte Küba’dan ayrıldı. Ülkeyi terk ettiğinde Estefan iki yaşındaydı.

8/13

Alek Wek Ünlü süper model, daha dokuz yaşındayken Afrika’daki iç savaştan dolayı ailesi ile birlikte Sudan’dan kaçtı. Alek Wek ve kız kardeşi Londra’da yaşamaya başladı.

9/13

M.I.A. Ünlü şarkıcı dokuz yaşına kadar Sri Lanka’da büyüdü, ailesi ülkedeki etnik çatışmalardan dolayı Londra’ya göç etti.

10/13

Marlene Dietrich Klasik Hollywood filmlerinin yıldızı, kariyerine 1920’lerde Almanya’da başladı. Naziler güçlenince 1930’larda Hollywood’a gitti ve Amerikan vatandaşı oldu.

11/13

Regina Spektor Şarkıcı Spektor Moskova’da doğdu, dokuz yaşındayken ailesi ile birlikte Sovyetler Birliği’ndeki din baskısından kaçarak New York’a yerleşti.

12/13

Bonus: Albert Einstein Nobel ödüllü fizikçi, 1933 yılında Nazi partisi hakimiyetinden kaçmak için Almanya’dan ABD’ye gitti.

13/13