Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Günlük hayatınızı kolaylaştıracak 17 bilgi

Çenenizdeki tüylenme problemini vazelin ile çözün Çenenize ince bir tabaka vazelin uygulayın ve üzerine likit bir kapatıcı pudra uygulayın. Yalnız bu işlemi yaparken alkolsüz ürünler kullanmaya dikkat edin. Çünkü alkollü ürünler cildinizi tahriş edebilir.

1/17

Parmağınızı sıkıştırdığınızda acının dinmesi için baskı yapın Parmağınızı dik tutup üzerine sıkıca bastırın. Bu, ağrınızın azalmasını sağlayacaktır.

2/17

Şeytan tırnağını tuzlu suyla giderin Tırnak diplerinizi tuzlu suyla ovalayın. Bu tedavi, elinizdeki şişliğe iyi gelirken aynı zamanda enfeksiyon riskini de ortadan kaldıracaktır. Bu tedaviyi birkaç gün boyunca düzenli uyguladığınız taktirde sonuçları siz de göreceksiniz.

3/17

Ayak kokusuna talk pudrayla son verin Ayaklarınızı talk pudrasıyla ovun ve sonra temiz çorabınızı giyin. Bu, bir süre için ayağınızın terlemesini ve bunun sonucunda koku oluşmasını engelleyecek.

4/17

Balıklarınıza lezzet katmak için baharat kullanın Balık kızartma yağının içine kırmızı biber serperseniz hem balığa değişik bir lezzet vermiş hem de balığın rengini parlak yapmış olursunuz.

5/17

Su içerek cildinizdeki siyah noktalara elveda deyin Bu problem uzun vadede susuzluktan veya kan şekerinizin düşmesinden dolayı oluşmuş olabilir. Bu yüzden düzenli olarak su için ve bol bol meyve tüketin. Buna rağmen siyah noktalar geçmiyorsa bir dermatoloğa danışmalısınız.

6/17

Çayınıza aroma katın Çaya ayrı bir tat ve koku vermek istiyorsanız kavanozun içine, bir dilim elma ya da portakal kabuğu atın. Hatta çay demlerken portakal ve limon kabuğunu rendeleyerek de kullanabilirsiniz.

7/17

Turşu suyuyla egzersiz sonrasında kaslarınızı gevşetin Kulağa garip gelebilir ama birkaç yudum turşu suyu için. Bu, anında gevşemenizi ve ağrının giderilmesini sağlar.

8/17

Kas krampları sorununuzu havluyla çözün Nemli bir havluyu mikrodalga fırında 30 saniye bekletin. Daha sonra havluyu ağrıyan kasınızın üzerine koyun. Bu kompres, aldığınız ağrı kesici ilaç etkisini gösterene kadar ağrıyı hafifletecektir.

9/17

Antibakteriyel sabunla günü kurtarın Terleme probleminiz varsa ve duş almaya vaktiniz yoksa hemen tuvalete gidin ve birkaç kağıt havlu koparın. Kokulu antibakteriyel sıvı sabunu kağıt peçeteye dökün ve o bölgeyi silin. Ancak sonrasında iyice kurulamayı unutmayın.

10/17

Huni ile yumurtanın sarısını ayırın Yumurtanın sarısını beyazından ayırmak zor olabilir. Kolay yolu ise; yumurtayı orta boy bir huninin içine kırmanızdır. Yumurtanın beyazı huninin azından akıp altına tutacağınız kabın içine düşer.

11/17

Parmağınıza batan kıymıkları muzla tedavi edin Zarar görmüş bölgenin üzerine iyice olgunlaşmış bir muzun birkaç dilimini koyun ve bir bandajla kapatın. Muzun içindeki enzimler ciltteki yabancı maddenin çıkmasını kolaylaştıracaktır.

12/17

Tıkalı burnunuzu tuzla açın Bir kaba ılık su koyun ve içine biraz tuz dökün. Bu tuzlu suyu hafifçe burnunuza çekip bırakın. Tuzlu su burundaki damarları rahatlatacak. Burnunuz açılacak ve rahatça nefes alabileceksiniz.

13/17

Sakinleşmek için masaj yapın Kendinizi endişeli hissediyorsanız ve kalbiniz normalden hızlı çarpıyorsa saç diplerinden başlayarak şakaklarınıza kadar nazikçe masaj yapın. Yavaşça nefes alıp verin. Hızla rahatladığınızı hissedeceksiniz. Eğer bu da işe yaramıyorsa bazı meditasyon tekniklerine başvurabilirsiniz. Örneğin beş dakika süreyle gözlerinizi kapatın ve bir ormanın ortasında olduğunuzu hayal edin.

14/17

Öksürük krizini şekerleme ile yenin En sevdiğiniz şekerlemeyle bu sorunu çözebilirsiniz. Şekeri uzunca bir süre emerek boğazınızı rahatsız eden öksürük krizini engelleyebilirsiniz.

15/17

Nefesiniz kötü kokuyorsa su için Ağız kokusunun sebebi çoğunlukla susuzluktur. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen iki bardak su için. Eğer ana yemeğinizin yanında maydanoz varsa onu mutlaka tüketin. Çünkü maydanoz nefesi anında yenileyici özel kimyasallar içerir.

16/17

Topuk sertleşmesine masajla son verin Ayaklarınıza bir su şişesi ile 2-3 dakika boyunca masaj yapın. Bu işlem sayesinde ayak tabanınızdaki çukur bölge gerilir ve topuğunuzun düzleşmesini engellemiş olursunuz.

17/17