Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hakkari'de sınırın kör noktasında vatan nöbeti

Türkiye'nin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde polis ve asker, teröristlere büyük kayıplar verdirirken, amansız olarak yürütülen mücadele 24 saat kesintisiz yürütülüyor.

1/10

Irak'ın sınırında olan ve bugüne kadar çok sayıda teröristlerin saldırısına uğrayan yaklaşık 10 bin nüfuslu Çukurca'yı, kuş bakışı görebilen Sancak Tepe ve Bayrak Tepe'yi ise çevik kuvvet ekipleriyle birlikte özel hareket polisleri koruyor.

2/10

Mehmetçikler, bu yıl yaz ayları boyunca ilçenin kırsal kesimlerinde, özellikle de Irak sınırına kurulan yeni üs bölgeleri sayesinde teröristlere nefes aldırmazken, özel hareket ve çevik kuvvet ekipleri ise sızmalara karşı el tetikte termal kameralarla gözetleme yaparak gece ve gündüz ilçeyi teröristlerden koruyor.

3/10

Sıfır noktasındaki Çukurca'da adeta kuş uçurtmayan özel hareket polisleri, vatan için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını belirtiyor.

4/10

Yaz aylarındaki sıcak, kış aylarındaki soğuk havanın kendilerini yıldırmadığını belirten polisler, nöbet tuttukları üs bölgelerinin çok kritik olduğunu belirtti.

5/10

Polisler, "Burada bölücü örgüt unsurlarına karşı asker ve güvenlik korucularıyla birlikte vatanımızı korumak için 7/24 vatan nöbeti tutuyoruz.

6/10

Yazın hava sıcaklığı zaman zaman 35-45 dereceye kadar çıkıyor.

7/10

Kışın ise sıfırın altında eksi 35’e iniyor. Ama ne olursa olsun halkımız şunu bilsin ki, biz her zaman buradayız, bu şerefli görevin başındayız.

8/10

Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz.

9/10

Bu vatan için seve seve kanımızı akıtmaktan da çekinmeyeceğiz. Bu şerefli bayrağın altında kardeşçe, milletçe birlikte yaşayacağız. Herkes bundan emin olsun."

10/10