Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hakkari'de yeşillikler arasında sosyal mesafeli ders

Hakkari’nin Durankaya beldesinde gönüllü öğretmenler, “İnternet Girmeyen Eve Öğretmen Girer” sloganıyla yeşillikler arasında, sosyal mesafe kuralına dikkat ederek çocuklara yüz yüze ders anlatıyor.

1/10

Durankaya beldesindeki Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Kadir Çetin ve beraberindeki öğretmenler, uzaktan eğitim programı kapsamında öğrencilere açık havada eğitim veriyor.

2/10

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin birçoğunun evinde internet olmaması üzerine ellerindeki yazı tahtasıyla köyleri dolaşan gönüllü öğretmenler, tüm öğrencilerle yakından ilgilenip doğayla iç içe ders işliyor.

3/10

Okula yakın olan öğrenciler ise haftanın 6 günü okulun 4. katında açılan “EBA Destek Noktası” odasına gelerek öğretmenleriyle ders görüyor.

4/10

Derebaşı köyünde boş bir bahçede 8. sınıf öğrencilerine matematik dersi veren Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu matematik öğretmeni Rukiye Yıkılmaz, öğrencileriyle yüz yüze eğitim yapmaktan son derece mutlu olduğunu ifade ederek, eğitimin önemine vurgu yaptı.

5/10

Bu süreçte öğrencilerine ulaşmanın oldukça zor olduğunu anımsatan Yıkılmaz, bulundukları köydeki öğrencilerin de imkanlarının kısıtlı olduğunu kaydetti.

6/10

Yıkılmaz, "Bu yüzden okul müdürümüz ve müdür yardımcılarımızla buraya geldik. Açık alanda sosyal mesafe kurallarını gözeterek ders işledik. Uzaktan eğitimde örnek olacak çok güzel bir çalışma başlattık. Ama burada çoğu öğrencime ulaşamadım. Bugünkü yüz yüze eğitimde maske, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat ederek matematik dersi işledik. Öğrencilerimize ulaşmadan önce notlar hazırladık.

7/10

Özellikle matematik, fen, sosyal ve İngilizce ders notları hazırladık. Her şart ve koşulda öğrencilerimizle iletişim halindeyiz. Açık alanda doğayla iç içe çok güzel ders işledik. Çok mutluyum. Bundan sonra her hafta yüz yüze eğitimlerimize devam edeceğiz. En azından yüz yüze matematiği öğretmeye çalışacağım." diye konuştu.

8/10

Uzun bir aradan sonra sınıf arkadaşlarıyla yüz yüze dersbaşı yaptıkları için çok mutlu olduğunu belirten 8. sınıf öğrencilerinden Ensar Güldal da şöyle konuştu:

9/10

"EBA üzerinden aldığımız eğitimler yararlı değildi. Bugün köyde boş bir bahçede sınıf arkadaşlarımla yüz yüze ilk defa ders yaptık. Bence yüz yüze eğitim çok daha faydalıydı. Bu nedenle hocalarıma teşekkür ediyorum."

10/10