Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Helly Luv'a ölüm tehditleri yağıyor

'Her şeyi göze al' adlı ilk İngilizce albümünün çıkış klibi, Youtube'da yaklaşık 500 bin kişi tarafından izlenen Helly Luv isimli Kürt şarkıcı ölüm tehditleri alıyor.

1/8

Helly Luv, Rojavalı mültecilerin yaşadığı bir kampta molotof kokteyli, kalaşnikoflu peşmergeler ve Kuzey Irak Kürt Yönetimi bayrakları ile birlikte çektiği klibiyle bir anda bütün dikkatleri üzerine çekti. Gerçek adı 'Helen Abdulla' olan ancak 'Helly Luv' diye bilinen şarkıcı, 'Risk it All' (Her şeyi göze al) isimli yeni albümünü 3 Şubat'ta yayımladı ve klibinin videoları yüz binlerce kez izlendi.

2/8

G2 müzik grubunun yöneticisi ve şarkıcının menajeri Gawain Brack, "Ölüm tehditleri alıyor, çoğu sosyal medyadan geliyor. Bu İslami grupların adını vererek onları yüceltmek istemiyoruz" dedi.

3/8

Helly Luv ve ailesi 1988 yılında kaçıp Finlandiya’ya yerleşmiş.

4/8

Hali hazırda Kuzey Irak'ta yeni videoların çalışmalarını yapan genç kadın İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamada "Bu kadar çok dikkat çekmiş olmaktan şaşırmadığını" belirterek "Devrim gibi bir şey yapmak istedim, daha önce Kürdistan'da hiç yapılmamış bir şey, ses getireceğini biliyordum" dedi

5/8

Şarkıcı, "Videoda söylediklerimi duymaları için molotof kokteyli gibi güçlü semboller var. Biz peşmerge kadınları, güçlü kadınlarız, ülkemizin bağımsızlığı için mücadele ediyoruz" dedi.

6/8

Helly Luv'a ölüm tehditleri yağıyor...

7/8

Helly Luv'a ölüm tehditleri yağıyor...

8/8