Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Hollywood hataya doymuyor

VAMPİRİN SAÇI: Alacakaranlık serisinin üçüncü filmi Tutulma (The Twilight Saga: Eclipse) da hatalı. Örneğin Vampirler aslında ölü oldukları için bedenlerinde yaşlanma belirtisine rastlanmaz; fakat Jasper adlı vampirin üçüncü bölümde saçları uzamış.

1/20

Filmin kurtadam karakterleri kurda dönüştüklerinde kıyafetleri paramparça oluyor. Yeniden insana dönüştüklerinde ise çırılçıplak olmaları gerekirken altlarında kot pantolon var.

2/20

Edward, düşmanı Victoria’nın kafasını kopardığında, yere yuvarlanan başın gözleri açık. Ama 2-3 saniye sonra kapalı.

3/20

ALICE HATALAR DİYARINDA: Yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı ve kadrosunda Johnny Depp, Helena Bonham Carter gibi isimlerin yer aldığı Alice Harikalar Diyarında’nın (Alice in Wonderland) filminde ilk sahnede bir soru işareti beliriyor...

4/20

Davette topuklu ayakkabıları olan Alice, beyaz tavşanın peşine düştüğünde birden düz ayakkabılı oluyor. Delikten düşüp yere konduğunda ise topukları tekrar çıkıyor. Boynundaki kolye ise film boyunca bir var bir yok.

5/20

Çılgın Şapkacı’nın Alice’i omzuna alarak ormanda yürüdüğü sahnede film ekibinden birinin görünmesi de takdire şayan.

6/20

BAŞLANGIÇ'TA NE PATLADI?: Başlangıç (Inception) büyük övgüler aldı ama hatalar silsilesi hayal kırıklığı yaratabilir. Filmin başında, rüya ekibini kiralayan Saito’nun evinin önünde bir arbede yaşanıyor. Sokakta motoru patlayan otomobil sahnesini biraz geriye sararsanız, aslında araçta motor olmadığını fark edebilir ve “O zaman ne patladı?”

7/20

Saito’nun helikopteriyle bina tepesine inerek Cobb ve Arthur’u yakaladığı sahnede, helikopterin içindeki pencereden baktığımızda yağmur yağdığını görüyoruz. Oysa dışarıda bir damla yağış yok.

8/20

Arabanın kırılan yan aynası 2 saniye sonra yerinde duruyor, ekibin kadın üyesinin kolundaki çanta ikinci karede aniden yok oluyor...

9/20

SALT'IN YÖNETMENİ TİTİZLİK HASTASI: Angelina Jolie’nin Rus ajanı canlandırdığı aksiyon filmi Salt da yanlışlardan payını almış. 1960’larda geçen bir sahnede, helikopterin üzerinde bugünkü Rusya bayrağı var. Demek ki senariste göre, Sovyetler Birliği 1990’da değil 50 yıl önce dağılmış!

10/20

Saray’a girdiği sahnede, yanındaki meslektaşıyla neden ağır Rus aksanıyla İngilizce konuştuğu da merak konusu.

11/20

Beyaz tişörtüyle pis yerlere girip çıkmasına rağmen Salt’ın üzerinde hiç toz zerresi kalmamasına, az önce patlattığı yere geri döndüğünde ortalığın tertemiz olmasına ne demeli?

12/20

IRON MAN 2'DE 45 YANLIŞ: Robert Downey Jr.’ın baş kahraman Tony Stark’ı canlandırdığı Iron Man 2, hata rekortmeni. 45 film hatasının yönetmenin gözünden nasıl kaçtığı gerçekten merak konusu. Örneğin fuar sahnesinde, Tony Stark smokinin içine beyaz tişört giymiş görülüyor. Ama 1 dakika geçmeden tişört siyah oluveriyor.

13/20

Mickey Rourke’un canlandırdığı Ivan Vanko’nun saçlarındaki beyaz röfleler ve yüzündeki yara, film boyunca yer değiştirp duruyor.

14/20

Stark’la senatörün fotoğraf çekimi için poz verdiği final sahnesinde, yakın planda onu senatöre sarılmış görüyoruz, fakat ikinci karede kolları iki yanında duruyor. Üstelik bir karede ceketinin düğmeleri ilikli, akabinde açık.

15/20

A-TAKIMI AYNI ANDA 3 ŞEHİRDE: A-Takımı (A-Team) filminde ekip Frankfurt’ta, fakat arkada görünen katedral aslında Köln’de. Yönetmen, iki şehir arasında 220 kilometre olduğunu hesaba katamamış.

16/20

Alman polis araçlarının üzerinde acil çağrı numarası olarak 109 yazılı. Ancak gerçek numara 110! Gerçekte Berlin’de bulunan ABD Büyükelçiliği’ni Frankfurt’a taşıyarak da ilginç bir yeniliğe imza atmışlar.

17/20

ZİNDAN ADASI MI, YOKSA ZAMAN MAKİNESİ Mİ?: Zindan Adası (Shutter Island) filminde başroldeki Leonardo DiCaprio, çocukları eşi tarafından öldürülen Teddy’yi canlandırıyor.

18/20

İşin tuhafı, Teddy çocuklarının gölde saatlerce durmuş cesetlerini kıyıya çıkardığında; kızının kollarının hareket ettiğini, gözlerinin oynadığını ve nefes alıp verdiğini görüyoruz. “Hey, kızın yaşıyor” diye bağırmak geliyor insanın içinden.

19/20

Deniz fenerine yüzen Teddy, içeri girdiğinde merdivenlerde hızlı koşmuş olmalı çünkü kıyafetleri kupkuru! Film 1954’te geçiyor, o dönemde filtresiz olan sigaralar Zindan Adası’nda filtreliye dönüşüyor. Otomobilin lastikleri de 1970 model.

20/20