Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İdlib'e hava saldırısı

Fotoğraflar: AA Suriye'nin İdlib iline bağlı çatışmasızlık bölgesinde yer alan Maarşurin köyüne düzenlenen hava saldırısında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

1/9

Saldırı sonrası bölgeye gelen sivil savunma ekipleri, iş makineleri yardımıyla enkaz kaldırma çalışması başlattı.

2/9

Çatışmasızlık bölgesinde yer alan Maarşurin köyüne düzenlenen hava saldırısında ilk belirlemelere göre en az 17 sivil hayatını kaybetti.

3/9

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) Müdürü Mustafa Hac Yusuf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gece saatlerinde İdlib'in Maarşurin köyüne düzenlenen hava saldırısında en az 17 sivil yaşamını yitirdi, 35 sivil yaralandı. Uçak gözlemevinden aldığımız bilgiye göre, saldırıyı, Lazkiye'deki Humeymim üssünden kalkan Rus savaş uçakları düzenledi." dedi.

4/9

Yerleşim yerini hedef alan hava saldırısında, ölenlerin arasında kadın ve çocukların da bulunduğunu belirten Yusuf, yaralıların da bölgedeki sağlık merkezlerine kaldırıldığını söyledi.

5/9

Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

6/9

Suriye'nin kuzeybatısındaki İdlib ili, Türkiye, Rusya ve İran’ın Kazakistan'ın başkenti Astana'da vardığı anlaşma doğrultusunda, gerginliği azaltmak amacıyla çatışmasızlık bölgesi kapsamına alınmıştı.

7/9

İdlib'e hava saldırısı

8/9

İdlib'e hava saldırısı

9/9