Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İftardan sonra yapılabilecek egzersizler

Ramazan ayıyla birlikte tüketim alışkanlıklarının değişmesi, kilo problemlerine yol açabilir. Sağlıklı bir yaşam için beslenme kadar, spor da önemli bir noktada yer alıyor.

1/11

Karantina sürecindeki kısıtlı imkânlar nedeniyle spor yapmak yine de zor değil. Evde basit egzersiz hareketleriyle iftardan sonra 30-45 dakikanızı ayırarak fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

2/11

Egzersize başlamadan önce dikkat edilmesi gereken durumlar mevcut. İftardan sonra egzersize hemen başlamak yerine 2-3 saat sonra başlamak, kalp sağlığı açısından önemlidir.

3/11

Ellerinizde atlama ipi varmış gibi 1 dakikalık süre tutarak minik minik zıplayın.

4/11

Ayağa kalkarak ellerinizle birlikte dizlerinizi sırayla belli bir ritim içerisinde kendinize çekin. 1 dakika boyunca aynı ritimde uygulayın.

5/11

Ayakta durarak elleri başınızın iki tarafına hizalayın. Dirseğinizle dizinizi aynı anda vücuttan sağa 3 defa ve sola 3 defa bükülerek birleştirir gibi yapın. 3’er set 3’er tekrar uygulayın.

6/11

Kaldırabileceğiniz düşük veya orta ağırlıkta dumbbell seçin. Aynı anda bir bacağınızı yana kaldırırken diğer kolunuzu önden burun hizasına gelecek şekilde kaldırın. Hareketi uygularken bacak tarafındaki dumbbell kalçaya bitişik durmalıdır. Çünkü dumbbell burada bacağa direnç verecektir. Her iki tarafa 3’er set 10 tekrar uygulayın.

7/11

Bir önceki pozisyonunuzu koruyarak bu sefer kollarınızı iki tarafa iyice açın ve vücut ortasında birleştirin. 3 set 12 tekrar.

8/11

Dizler hafif bükülü, kalça dışarda, bacaklar hafif açık. Belinizden hafifçe öne sırtınızı kamburlaştırmadan eğilin. Kolları ortada uzatarak tutun. Kolları dirseklersen bükülerek kendinize çekin ve dirsekten aşağı kısmını geri itin. 3 set 12 tekrar.

9/11

Yüz üstü uzanın. Ellerinizi başınızın iki tarafına hizalayın. Yavaşça geri bükülün. Son tekrara geldiğinizde kolları öne uzatarak havada bekleyin, ardından yine havada kalarak yüzermiş gibi kolları geri alın ve hareketi bitirin. 3 set 12 tekrar uygulayın.

10/11

Ellerinizi başınızın üstüne dümdüz uzatın. Bacaklar da aynı şekilde dümdüz olacak şekilde vücudunuzu öne doğru bükerek kollarınızı öne alın, aynı anda dizlerinizi kendinize çekerek iyice bükülün. 3 set 10 veya 12 tekrar uygulayın.

11/11