Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İnanması zor olan doğa manzaraları

Dünyamız olması, yeni ve inanılmaz yerler her geçen gün keşfedilen güzellikleri kadar dolu olduğunu profesyonel fotoğrafçılar veya amatörler tarafından. Pembe göller, muhteşem lavanta veya lale alanları, nefes kesen kanyonları ve dağlar, ve pek inanamıyorum gerçekten var diğer yerler: Farklı coğrafi konumları, iklim koşulları ve hatta mevsim doğal harikalarından geniş bir çeşitlilik sunuyor.İşte o inanamayacağınız yerlerden bazıları... Aşk, Ukrayna tünel

1/26

Hollanda Lale Alanları Çiçek soğanlarının tamamen çiçeklenmesi sebebiyle de ilkbahar mevsimi Hollanda’yı ziyaret etmek için en iyi zamandır.Laleler için Mayıs ayı en iyi ayıdır...

2/26

Dünyanın En Büyük Aynalar biri, Bolivya Bolivya’daki Tunupa olarak da bilinen “Salar de Uyuni” dünyanın en büyük tuz gölüdür. Yaklaşık 12.000 km² lik bir alanı kapsayan gölün yağmur mevsiminde tuzların üzerini ince bir su tabakası kaplar. Ve inanılmaz bir görüntü oluşur.

3/26

Gökyüzünün yansıması bir sonsuzluk hissi yaratır; sanki bulutların üzerinde yürüyormuşsunuz gibi…Foto safari tutkunları ve tabi imkanları olanlar için mutlaka görülmesi gereken bir yer.

4/26

Hitachi Seaside Park, Japonya Japonya, sonraki Ajigaura Beach, bir çiçek parkı ve popüler bir turistik yer. Park 3,5 hektarlık bir alanı kaplar ve çiçekler tüm yıl boyunca şaşırtıcı renkler sunuyor....

5/26

Mendenhall Buz Mağaraları, Juneau, Alaska 4 000 kilometrekarelik Juneau Icefieldin kollarından biridir. Buz mavisi rengi ile üçbin dağlar ile çevrilidir. 67 m yüksekliği, 2,4 km genişliği ile muazzam bir kütlesi olsa da Juneau Icefield ile mukayese edilince bu kütle küçük gözükür.

6/26

Kırmızı Plaj, Panjin, Çin Bu plajda nisan ve mayıs ayında bir çeşit deniz bitkisi yeşeriyor.ve bu bitki sonbaharda kıpkırmızı bir alev rengine dönüşüyor.bir kısmı plajın halka açık.geri kalanı kapalı.

7/26

Bamboo Forest, Japonya Rüzgarın dışında hiçbir ses duyulmaz. Doğal taş mezar, sayısız bambular tüm sessizce nefes alır...

8/26

Bonn, Almanya'da sokak Bonn, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyâletinin güneyinde, Ren Nehri'nin her iki yakasına yayılan bir kenttir.

9/26

Naica Mine, Meksika Meksika devlet içinde Chihuahua bir çalışma olduğunu mayın iyi olağanüstü tanınır selenit kristalleri

10/26

Naica belediyesinde Saucillo , Naica Mine olan kurşun , çinko ve gümüş tarafından işletilen madeni Industrias Peñoles Meksika'nın en büyük kurşun üreticisi.

11/26

Japonya'da Wisteria çiçek tünel Öyle yerler vardır ki; gerçek mi hayal mi bilemezsiniz. İşte o yerlerden^biriide, harikalar diyarı gibi görünen “Wisteria Tüneli , Japonya Kitakyushu`daki Kawachi Fuji Bahçelerinde bulunmaktadır.

12/26

Başınızın üstünden sarkan rengarenk çiçekler sizi alır götürür...

13/26

Kara Orman, Almanya Almanya'nın güneybatısında bulunan Baden-Württemberg eyaletindeki ağaçlık dağ bölgesidir. Ormanın doğu ve güney kısımlarda Ren Nehri tarafından sınırlandırılmıştır. Civardaki en yüksek nokta 1493 metre ile Feldberg'dir. Bölge neredeyse bir dikdörtgen şeklindedir, 200 km'ye 60 km ile yaklaşık 12000 km2 alana sahiptir.

14/26

Çay, Çin Alanları Çin çayı dendiğinde tek bir çay türünden bahsetmek yanlış olur. Çin çayı, farklı bitkilerin yapraklarının geleneksel Çin yöntemleri kullanılarak işlenmesi ile hazırlanan çayların genel adı olarak kabul edilebilir. Popüler inanışa göre çay M.Ö. 2737 yılında Çin İmparatoru Shennong tarafında çevrede bulunan otların kaynar suya düşmesi sonucu keşfedilmiş. Bu tarihten sonra Çin tarihine ve Çin kültürüne derinden nüfuz eden çay yakacak odun, pirinç, yağ, tuz, soya ve sirke ile birlikte yaşamın yedi temel ihtiyacından biri olarak kabul edilmiş.

15/26

Tianzi Dağları, Çin Her mevsimde ayrı bir güzelliğe bürünen Tianzi Dağı'nın en yüksek noktası 1262 metre yüksekliğinde.

16/26

Hang Son Doong, Vietnam Vietnam'da bir mağaradır, Vietnam'ın Dong Hoi'nin 50 km, Dong Hoi Havalimanı'nın 44 km kuzeyinde ve başkenti Hanoi'nin 450 km güneyinde bulunan Quang Binh'de yer alan milli park...

17/26

Shibazakura Çiçek Parkı Japonya Bir cennet bahçesini anımsatıyor...

18/26

Antilop Kanyonu, ABD Kanyonun oluşumunda ani su baskınları ve rüzgar büyük rol oynamış.Genellikle muson sezonunda yağmur suları kanyonun pasajları arasından geçerken hız kazanmakta ve kanyonun duvarlarını daha kolay aşındırmaktadır.

19/26

Lake Hillier, Avustralya Hillier Gölü, Avustralya’daki diğer pembe göller arasında gizemini koruyan tek göl; çünkü neden pembe olduğu şu ana kadar öğrenilememiş. Hillien Gölü’nü soluk pembe yüzeyi, dikdörtgen bir pasta üzerindeki şekerli krema gibi görünüyor.

20/26

Lake Retba, Senegal Senegal'de Cap-vert yarımadasının kuzeyi boyunca uzanır. Senegal'in başkenti olan Dakar şehrinin kuzey doğusunda bulunmaktadır.İsmini göl suyunun pembe oluşundan almıştır, pembe olmasının nedeniyse içinde bulunan Dunaliella Salina adındaki su yosunudur. Gölün rengi kurak iklimlerde oldukça belirginleşir.

21/26

Lavender Fields, İngiltere ve Fransa Lavanta nane ailesinden, çiçekli bitkilerin 39 türün bir cinstir Lamiaceae . Bu Eski Dünya özgüdür ve güney doğu Hindistan kuzey ve doğu Afrika, Akdeniz, güney batısında Asya'ya Cape Verde ve Kanarya Adaları, güney Avrupa genelinde bulunur.

22/26

Cinsinin pek çok üyesi esansiyel yağların çıkarılması için ticari Ayrıca bahçe ve peyzaj kullanımı için süs bitkisi olarak ılıman iklimlerde yaygın yetiştiriliyor...

23/26

Kanola Çiçek Tarlaları, Çin Çin'de çiçekler büyük bir geçim kaynağı

24/26

Roraima Dağı, Güney Amerika Amazon ormanlarının ortasından fırlayan ve bulutların üzerine çıkan 2 bin 770 metre yüksekliğindeki Roraima Dağı, bilimadamları tarafından 'kayıp dünya' olarak adlandırılıyor.

25/26

Zhangye Danxia arazi şekli, Çin'de Renkli kaya oluşumları....

26/26