Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İngiliz gazetelerinin Margaret Thatcher manşetleri

İngiltere'nin eski başbakanlarından Margaret Thatcher 87 yaşında hayatını kaybetti. İngilizler şimdi hayata İngiltere'nin küçük bir kasabasında babasının bakkal dükkanının üstündeki evde başlayıp dünya tarihine yön veren bir politik figüre dönüşen, erkeklere hükmeden kadın Thatcher'a ağlıyor. İngiliz gazeteleri bugün Thatcher manşetleriyle çıktı. Ancak bütün gazeteler Thatcher'dan övgüyle bahsetmiyor. Muhafazakar Daily Mail gazetesi "İngiltere'yi kurtaran kadın" manşetini atarken Sosyalist The Morning Star gazetesi "İngiltere'yi ayıran kadın" manşetiyle çıktı. İşte o manşetler..

1/9

Sol eğilimli Guardian gazetesi Thatcher'ı biyografi yazarı Hugo Young'ın sözleriyle manşetine taşıdı: "Zordan daha zor "

2/9

Independent gazetesi Demir Leydi için "İngiltere'yi değiştiren kadın" yorumunu yaptı.

3/9

Muhafazakar Daily Mail gazetesi "İngiltere'yi kurtaran kadın" manşetiyle özel bir baskı yayınladı.

4/9

The Mirror gazetesi ülkeyi bölen kadın olarak tanımladığı Thatcher'a Prenses Diana'ya yapıldığı gibi bir devlet töreninin yapılmasının doğru olup olmadığını sorguluyor.

5/9

Sosyalist The Morning Star gazetesi "İngiltere'yi ayıran kadın" manşetinin ardından "Ülkeyi dizlerinin üzerine çöktüren ve milyonların hayatını mahveden başbakan" yorumunu yaptı.

6/9

The Northern Eco gazetesinin Thatcher için seçtiği başlık "Sevilen, nefret edilen, asla unutulmayan" oldu.

7/9

The Scotsman "Ekonomik açıdan pozitif ama politik olarak negatif" yorumunu yaptığı Thatcher'ı "Ülkeyi bölen Vatansever Başbakan" olarak tanımladı.

8/9

The Times Thatcher'ı kendi sözlerinden yaptığı alıntıyla uğurlamayı tercih etti.

9/9