Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İngiliz istihbaratı, terörü niye önleyemedi

Türkiye'deki vatandaşlarına terör olaylarından önce uyarılarda bulunan İngilizler, Londra'daki terör saldırısında çaresiz kaldı.

1/11

İngiltere'nin terörle mücadeleden sorumlu en üst düzey polis müdürü Mark Rowley, Londra'daki terör saldırısının failinin "uluslararası terörden ilham aldığını" varsaydıklarını açıkladı.

2/11

Saldırıda 5 kişinin öldüğünü ve yaklaşık 40 kişinin yaralandığını belirten Rowley, bunların bir kısmının yaralarının ciddi olduğunu kaydetti. Rowley, yaralanan 3 polisten 2'sinin durumunun ciddi olduğunu söyledi.

3/11

Ülkede "ciddi" basamağında tutulan terör tehdit seviyesinin yükseltilmeyeceğini vurgulayan Rowley, bunun yanı sıra özellikle halkın yoğun bulunduğu yerlerde güvenlik önlemlerinin artırılacağını açıkladı.

4/11

Rowley, bu kapsamda birkaç gün için silahlı ve silahsız polis sayısını artıracaklarını, bunların halka güven vermek için görünür biçimde görev yapacağını dile getirdi.

5/11

Simgesel mekanlardaki tedbirlerin de yoğunlaştırılacağına değinen Rowley, ülkedeki azınlık gruplarının, aşırı sağcı hareketlere karşı bu grupların geçmiş olaylardaki hareketleri göz önüne alınarak korunacağını ifade etti.

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11