Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İngiltere'de çift katlı otobüsü evsizlere ev oldu

İngiltere'de çift katlı otobüsler bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında eve çevrildi, evsizlere yuva oldu.

1/12

İngiltere'nin Portsmouth kentinden Sammy Barcroft ve Joanne Vines, önümüzdeki soğuk kış aylarında evsiz insanların barınabilmesi için iki katlı bir otobüsü yeniden inşa etti ve bir barınak haline getirdi.

2/12

Barcroft ve Vines'ın geliştirdiği fikirle yerel topluluktan bir araya gelen yaklaşık 80 kişi, iki katlı bir otobüste büyük değişiklikler yaptı.

3/12

The Rucksack Project isimli bir iyilik projesini yürüten iki kadın "iyi bir amaç uğruna" son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiş olan araçları yaşanabilir konutlara çevirme akımına katıldı.

4/12

Tamamlanması sekiz ay süren konut için toplam altı bin pound harcandı. Yapımı tamamlanan konutta evsiz insanların kullanımına açık 12 yatak, bir oturma odası alanı ve bir mutfak bulunuyor.

5/12

Metro UK'e konuşan Joanne Vines, "2016 yılında bir tanıdığım bana, neden bir otobüs alıp onu tekrar inşa etmiyorsun, dedi.

6/12

Bunun hakkında epey düşündüm ve Ocak ayında sosyal medya hesabımda kullanılmayan otobüs aradığımı paylaştım. Ve şimdi bu projeyi hayata geçirdik" dedi.

7/12

Evsiz insanların kullanımına açılan otobüs, Partsmouth kentinde bulunan St. Agatha Kilisesi'nin önüne park edilecek ve gelecek yıl boyunca 300 bin insana yardım edebileceği tahmin ediliyor.

8/12

İngiltere'de çift katlı otobüsün adım adım değişimi...

9/12

İngiltere'de çift katlı otobüsün adım adım değişimi...

10/12

İngiltere'de çift katlı otobüsün adım adım değişimi...

11/12

İngiltere'de çift katlı otobüsün adım adım değişimi...

12/12