Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İnsanlardan daha iyi yaşayan hayvanlar

Süper zenginlerin sahip olduğu evcil hayvanların yaşam şartları pek çok kişiyi geride bırakıyor. İşte onların kimilerini kıskandıran yaşamları...

1/7

Yuva değil şato Pek çok ultra zengin kişi köpeğine yuva yerine her biri en az 25 bin dolara satılan bu "kale"lerden alıyor.

2/7

Özel duş Ultra zenginlerin evlerinde yaşayan küçük köpekler çoğu zaman kendilerine ait özel "küçük" duşlarda temizleniyor.

3/7

1 milyon dolarlık akvaryum Bazı balıklar çok şanslı. Ultra zengin deniz tutkunları çoğu zaman malikanelerini okyanusa çevirebiliyor. ABD, Florida'da yer alan 33,5 bin galon suyun kullanıldığı bu akvaryum içindeki değerli balıklar ve büyüklüğü nedeniyle 1 milyon dolara mal edildi.

4/7

Özel havuz Balıklarını ev içinde değil bahçelerinde görmek isteyen ultra zenginler zaman zaman bahçelerine nadir bulunan balıklarına uygun özel havuzlar inşa ettiriyor.

5/7

At artı 1 Dünya üzerindeki pek çok kişi kiralayacağı ya da satın alacağı ev için kendisi ve varsa çocukları için kaç oda olduğuna göre arama yaparken, ultra zenginler atlarının da ahırı olabileceği evler satın almaya özen gösteriyor.

6/7

Tek derdi üremek Ultra zenginlerin hayvanlarının insanları kıskandıracak dertleri var. Örneğin adı Tapit olan bu at, ABD'deki at yarışların en iyi cins atı. Bu yüzden kendisinden üreyecek yeni atlar çok büyük önem taşıyor. Sahipleri de bu yüzden Tapit'i sadece üremesi için besliyor ve ona özel bakımlar uyguluyor.

7/7