Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İranlı kadın peşmergeler cephede

Reuters haber ajansı, Türkiye'nin askeri kampının bulunduğu Başika'da IŞİD'e karşı savaşan kadınları fotoğrafladı.

1/12

Musul'da yaşayan bir kent sakininin cep telefonuyla çektiği görüntülerde ise sokaklarda IŞİD militanları görünmüyor, sadece örgüt flamaları var.

2/12

Hava saldırıları ve sahadaki askerleriyle Musul'da yer alan ABD ise, askerlerinin şehrin içine girmeyeceğini duyurdu.

3/12

Irak'ın en büyük ikinci kenti Musul'u IŞİD'den kurtarmak için başlatılan büyük operasyonda dün ilk kez zırhlı birlikler şehir merkezine ulaşmayı başardı. Cephede ise İran'dan gelen kadın peşmergeler var.

4/12

Ankara ve Bağdat arasında büyük gerilime yol açan Başika'daki Türk askeri kampının bulunduğu noktada görüntülenen kadın peşmergeler, IŞİD'e karşı savaşıyor.

5/12

Reuters haber ajansının servis ettiği fotoğraflarda, sayıları 10'u bulan İranlı peşmergeler ağır silahlar kullanıyor.

6/12

Irak Kürt bölgesel yönetimi lideri Mesut Barzani'nin yayın kuruluşu Rudaw, Musul'da dün çekilen görüntüleri ekrana getirdi.

7/12

İsminin yayınlanmasını istemeyen bir Musul sakininin cep telefonuyla çektiği görüntülerde, sokaklarda herhangi bir IŞİD'li görünmüyor ancak örgütün flamaları var.

8/12

Cephede bugünün ilk sıcak gelişmesi ise, Musul'un güneyindeki Sirgat kasabasında gerçekleşti.

9/12

Kasabada karşı saldırı düzenleyen IŞİD militanları, bir cami ve çok sayıda evi ele geçirdi. Yerel polisin verdiği bilgiye göre, saldırıda Şii milisler Haşdi Şabi'den yedi kişi öldü.

10/12

Musul operasyonunda hava saldırıları ve sahadaki askerleriyle yer alan ABD ise, Musul'un içine giren askerlere danışmanlık vermeyi planlamıyor.

11/12

ABD'nin başını çektiği koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, Irak ordusunun kendilerinden kent içinde herhangi bir danışmanlık istemediğini aktardı: "Koalisyon güçlerinin içeri girmek gibi bir planı yok. Ve Iraklılar yalnızca kendi güçleriyle gireceklerini söyledi."

12/12