Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İstanbul tarihi güne hazırlanıyor

16 Nisan'daki referanduma günler kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım yarın İstanbullular ile buluşuyor.

1/13

Evet Platformu'nca 'Vatan En Büyük Servet, Yarınlarımız İçin Evet' sloganıyla düzenlenen Büyük İstanbul mitingi yarın saat 16.00'da Yenikapı Miting Alanı'nda yapılacak.

2/13

2 milyona yakın kişinin katılması beklenen miting öncesinde alandaki hazırlıklar dün son sürat devam etti.

3/13

Mitingin şölen havasında geçeceğini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, "Bir haftadır yaklaşık 200 STK ile birlikte büyük miting için çalışıyoruz.

4/13

7 Ağustos'taki Yenikapı ruhunu tekrar yakalamak için bütün İstanbullular'ı buraya davet ediyorum.

5/13

Yenikapı'da büyük bir millet şöleni olsun istiyoruz. AK Partili, MHP'lİ, CHP'li, HDP'li diğer bütün partilerden vatandaşlarımızı Yenikapı'da görmek istiyoruz.

6/13

Buradan tüm dünyaya hep birlikle bir daha birlik ve kardeşlik mesajı vereceğiz" diye konuştu.

7/13

İki milyon kişiyi ağırlayacak şekilde bir haftadır hazırlanan Yenikapı Miting Alanı'nda 16 metre yüksekliğinde 95 metre genişliğinde bir sahne hazırlandı. 600 ton malzemenin kullanıldığı sahneyi kurmak için 22 kişilik ekip gece-gündüz çalıştı.

8/13

Protokol tribünü uygulamasının yapılmadığı miting alanında, sahnenin sol tarafı protokol, şehit yakınları, gaziler ve engelli vatandaşlar için ayrıldı. 17 adet dev ekranın kurulduğu miting alanında 5 bin polis, vatandaşların güvenliği için görev yapacak.

9/13

Alanda 700 sağlık personeli ve 70 ambulans görevli olacak. Vatandaşların miting alanına gelebilmesi için 6 bin otobüs ve 185 deniz aracının İstanbullular'a hizmet vereceği bildirildi.

10/13

11/13

12/13