Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İşte iOS 7 ile gelen gizlenmiş yeni özellikler

Saat ikonu Cihazınızdaki saat ikonuna hiç dikkatle baktınız mı? iOS 7 ile değişen saat ikonu gerçek saati gösteriyor. Saniyenin ilerlemesini bile görebilirsiniz

1/8

Birden fazla uygulamayı bir kerede kapama Cihazının ekran tuşuna iki kere basın. Karşınıza açık uygulamalar çıkacak. Üç parmağınız ile bir kerede üç uygulamayı kapatabilirsiniz.

2/8

İkon isimlerini belirgin hale getirme Ana ekrandaki ikon isimlerinin kalınlaşarak daha belirgin olmasını istiyorsanız artık Ayarlar > Genel Ayarlar > Erişilebilirlik bölümünden ‘kalın yazı’yı aktifleştirebilirsiniz.

3/8

Engelleme iOS 7 ile birlikte gelen çağrıyı ya da sms’i engelleme özelliği iPhone’a da geldi. Bunun için Ayarlar > Telefon > Engellenen numaralar bölümüne girip istediğiniz telefon numaralarını engelleyebilirsiniz.

4/8

Mesaj zamanı Yazılı mesajlarda ekranı sağdan sola kaydırdığınızda tüm mesajların yanında zamanı görülebiliyor.

5/8

Harita uygulamasında gece modu Gece otomobil kullanırken harita uygulamasına ihtiyaç duydunuz. Ancak iPhonuzun ekran ışığı gözünüzü olabilir. iOS 7 ile bu durumu ortadan kalktı. Artık harita platformu daha koyu bir arabirime sahip olabiliyor. Üstelik bunu iOS aygıtınızda yerleşik olan ortam ışığı sensöründen yararlanarak otomatik olarak yapıyor.

6/8

Pusula gelişti iOS 7 ile Compass(pusula) isimli uygulamaya su terazisi özelliği eklendi. Uygulamaya girdikten parmağınızı sağa doğru kaydırarak ikinci ekrana geçtiğinizde bu bölüme gelebiliyorsunuz.

7/8

Siri ile ayarları kontrol edin Önceki iOS versiyonlarında ses konut sistemi Siri ile alarm kurabiliyor, hatırlatma ekleyebiliyorsunuz. iOS 7 ile birlikte Siri’ye farklı komutlar da verilebiliyor. Örneğin “Wi-Fi’yi kapa’, ‘Ayarları aç’.

8/8