Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İstiklal Marşı'nın 90. yıl logoları

Bu yıl Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 75. yılı. Yıl boyunca bu kapsamda birçok panel ve sempozyum yapılması planlanıyor. Bu yıl aynı zamanda İstiklal Marşı'nın da kabulünün 90. yılı...

1/13

İşte bu amaçla Türkiye Yazarlar Birliği bir logo yarışması açtı. Yarışmaya katılan logolar www.tyb.org.tr adresinden yayınlanıyor.

2/13

15 gün içinde en çok oy alan logo, İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yılı dolayısıyla yapılacak tüm etkinliklerde kullanılması planlanıyor. Logo yarışmasıyla ilgili Türkiye Yazarlar Birliği'nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Türkiye Yazarlar Birliği Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, anayasaların ve kanunların sürekli değişirken İstiklâl Marşı'nın 90 yıldır değişmediğini hatırlatarak temel mutabakat metinlerimizden olduğunu söyledi. Bütün sivil toplum kuruluşlarını oylamaya katılmaya davet eden Doğan, Mehmet Akif ve İstiklal Marşıyla ilgili Türkiye'de faaliyette bulunan bütün kuruluşları ziyaret edeceklerini söyledi.

3/13

Oylama katıl "www.tyb.org.tr" internet sitesinde devam ediyor. Önümüzdeki mart ayında Mehmet Akif Bilgi Şöleni'nin beşincisi düzenlenecek ve bu yılki ana tema Milli Mücadele ve İstiklal Marşı.

4/13

5/13

6/13

7/13

8/13

9/13

10/13

11/13

12/13