Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kadının fendi bizi hep yendi

‘Taş fırın erkeği’ Tamer Karadağlı, ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin ‘Ali Kaptan’ı Erkan Petekkaya, ‘Ezel’ dizisinin ‘Kerpeten Ali’si Barış Falay, yakında ekrana gelecek olan ‘Karakol’ dizisinin ‘Komiser Reşat’ı Ertan Saban ve tabii ki ‘Kurtlar Vadisi’nin unutulmaz ‘Çakır’ı, şimdinin ‘Nuri’si Oktay Kaynarca.

1/16

Bu beş ünlü erkek, kadının çalışma hayatında daha fazla yer alması için çarpıcı bir projeye imza attı. Penti’nin, TCC İletişim tarafından organize edilen ‘Kadının Fendi’ projesi için Mehmet Turgut’un objektifinin karşısına geçtiler.

2/16

BÜTÇE AYRILACAK Penti Genel Müdürü Sami Kariyo da, kadını iş dünyasının içine daha çok katabilmek, kendi ekonomik özgürlüğüne sahip olan güçlü kadınlar yaratmak için böyle bir projeye imza attıklarını söyledi: “Penti ürünlerinin satışlarından ayıracağımız bir bütçe ile kadınların çalışma hayatında daha çok yer almasını sağlayacak bir iş modeli geliştirmeyi planlıyoruz. Projeyi, bir vakıfla birlikte yürüteceğiz...”

3/16

BARIŞ FALAY KADINLAR BENİM İÇİN HEP ÇOK ÖZEL OLDU Benim için kadın-erkek ayrımı diye bir şey yok. Bunun için kadını özel olarak ayrı bir yere koymuyorum. Ben etrafımda her zaman beraber yol alabileceğim insanları tercih ediyorum.

4/16

Benim hayatımda kadınlar hep önemli ve özel oldu. Sadece aşkta değil, işte de, hayatın her alanında da; kadınlarla beraber hareket edebileceğimizi, yürüyebileceğimizi düşünüyorum. Kadının fendine de hep yeniliyorum!

5/16

Empati benim için önemli bir kavram... Medeniyet ilerledikçe insanlar en çok onun eksikliğinden kaybediyorlar. Hepimiz fark etmek, empati kurmak zorundayız.

6/16

Yokmuş gibi davranamayız. Günümüz Türkiye’sinde kadınların yaşadığı bazı sorunlar var. Bu sorunların temelinde de, kadınların hayatta tek başına ayaklarının üzerinde durabilme imkanlarının olmaması yatıyor.

7/16

Kadının çalışma hayatında olması çok önemli. Aksi takdirde hep birilerine bağlı olacaklardır. Kapitalist bir dünyada yaşıyoruz, dünyayı para yönetiyor. Bu gerçeğin farkında olursak; kadın da gücü ele geçirir, dengeler daha sağlıklı ve doğru bir yere ulaşır.

8/16

ERTAN SABAN KADININ FENDİNE HER GÜN YENİLİYORUM Bence Türkiye’de kadının yeri iyi değil. Bunun için erkeklerin biraz uğraşması lazım. İşe kadınları anlamak ile başlayabiliriz. Kadınların özgür olmaları için ekonomik alt yapıyı hazırlamak gerek. Ama bunlar adım adım olacaktır.

9/16

Kadınların çalışma hayatında yer almaları çok önemli. Kadın dokunuşu olmadan olmaz, çünkü kadınlar erkeklerden daha güçlü. Kadınsız dünya eksik olurdu bence. Ben de kadının fendine her gün yeniliyorum, çünkü yenilmek istiyorum.

10/16

TAMER KARADAĞLI KIZI OLAN ERKEK DEĞİŞİYOR Türkiye gibi bir ülkede kadınların daha yaygın iş sahibi ve eğitimli olması hayati önem taşıyor. Benim de bir kızım var. Bir erkeğin, kızı olduktan sonra hayata bakışı değişiyor.

11/16

Kızımın ileride ekonomik gücünü elinde bulundurması, vatana millete hayırlı biri olması için elimden geleni yapıyorum. ‘Kadının fendi...’ konusuna gelince; ben kadının fendine her zaman yenildim!

12/16

OKTAY KAYNARCA DÜNYAYI KADINLAR KURTARACAK Erkeklerin yapabildiği her şeyi kadınlar da yapabiliyor, hem de her alanda daha da başarılılar. Üstelik kadınlar erkeklerden daha dikkatli, titiz, olaylara daha objektif bakıyorlar.

13/16

Tribünlere oynamak gibi gelmesin ama bence dünyayı kadınlar kurtaracak. Çünkü her alanda, dokundukları her şeyi düzeltiyor ve iyileştiriyorlar. Savaşları bile kadınlar bitirebilir diye düşünüyorum. Kadınların çalışma hayatında olması çok önemli.

14/16

ERKAN PETEKKAYA ADEM BİLE ELMAYI NASIL YEMİŞ BİLİYORSUNUZ Toplumumuzdaki birçok sorunun bu tarz kampanyalarla ve eğitim ile çözülebileceğine inanıyorum. Bizim gibi insanların bu tarz kampanyalara destek vermesi, birçok insanın dikkatini çekiyor. Bu nedenle bu, önce bir Türk vatandaşı, sonra da insan olarak benim görevim.

15/16

Kadının fendine gelince... Ona yenilmemiş erkek yoktur. Adem bile elmayı nasıl yemiş biliyorsun. Zaten bence büyük şehirlerde maçoluk kalmadı. İnsan insan gibi davranmalı. Sadece kadına değil, çocuğa da, mahallenizdeki insanlara da kaba değil iyi, dürüst ve kibar davranmalısınız.

16/16