Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kahramanmaraş kış turizminde Bolu’ya rakip oldu

FOTOĞRAFLAR: İHA

1/7

Kahramanmaraş kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Ahir Dağındaki kayak merkezi, Türkiye’nin yanı sıra Dünya’dan iki ay içinde önemli sayıda misafir ağırladı.

2/7

Özellikle yaz-kış misafirlerin ziyaret edeceği beklenen kayak merkezine, konaklama tesislerinin tamamlanmasıyla kış ve yaz turizminin merkezi haline getirilmesi hedefleniyor.

3/7

Dünyanın her yerinden birçok insanın kayak merkezini ziyaret ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Kahramanmaraş’ta yoğun kar alan bu bölgeye kayak merkezi inşa ettik. Bölgeden çok büyük bir ilgi oldu ve buda bizi mutlu etti. Kayak merkezini iki ayda 600 binden fazla insan ziyaret etti, bu da çok önemli bir sayı.

4/7

Buraya konaklama ve otel imkanları da yapılacak, yaz mevsiminde yayla olarak kullanılacak ve kışında malum kış turizmi için kullanılacak. Şehir merkezi çok sıcak olduğundan buralar serin olmakta ve yayla olarak kullanılacak.

5/7

Buraya sadece Türkiye’den değil dışarıdan da önemli katılımlar oluyor, bütün tesislerimizde tamamlandığında tüm imkanlar oluşacak.

6/7

Kahramanmaraş’ın etrafını ring yollarla birbirine bağlıyoruz, bağlantı yolları bitirdikten sonra trafik daha çok rahatlayacak.” dedi.

7/7