Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kamboçya'da yeni yıl kutlamaları

Fotoğraf kaynak: Reuters Çin'in yanı sıra Kamboçya ve Brezilya gibi ülkeler de inançlarından dolayı Yeni Yılı çok ilginç geleneklerle kutluyor.

1/16

1,4 milyarlık nüfusuyla dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip ülkesi olan Çin; 16 Şubat günü Horoz Yılı'ını geride bırakarak Köpek Yılı'na girdi.

2/16

Çin'de yeni yıl; Ay Takvimi'ne göre belirleniyor ve bu yüzden de bu inanışı benimseyen ülkelerde Yeni Yıl tarihi değişiklik göstererek kutlanıyor.

3/16

KÖPEK YILI HEYECANLI GEÇECEK 12 hayvanlı Çin Ay takvimi'ni kullanan Kamboçya, Brezilya gibi ülkeler var. 60 yılda bir yaşanan Köpek Yılı, bu takvime göre bu yıl oldukça heyecanlı geçecek.

4/16

Yetkililer; Köpek Yılı'nın doğal afet ve siyasi gerilimlerin yanı sıra borsalarda düşüşe neden olacağı ifade de etti.

5/16

Çinlilerse bu öngörülerin en önemli bayram olarak kabul ettikleri günü mahvetmesine müsaade etmiyor.

6/16

Astrologlar, 2017 yılında yaşanan ekonomik canlılığın kibirli ama akıllı bir hayvan olan "horozdan" kaynaklandığını söylüyor.

7/16

Bunun karşısında "köpek" yılının, bu sene toprak elementiyle çakışmasından ötürü, kasvetli bir havayı beraberinde getirmesi bekleniyor.

8/16

Dünyada yaşanan 3 büyük deprem 'Köpek Yılı'nda meydana gelmiş ve İran'da 132, Ekvador'da 115, Japonya'da 51 kişi yaşamını yitirmesine neden olmuştu.

9/16

Yeni Yılı kutlamalarının son günlerinde bazı ülkeler, festival düzenliyor ve festvial özellikler Kamboçya'da ilginç görüntülere sahne oldu.

10/16

Festival; bereket getirileceği düşünülen aslan dansıyla başlıyor.

11/16

Ardından da bıçak ve şişlerle çeşitli tehlikeli gösteriler yapılıyor.

12/16

Çinliler, Köpek Yılı'nda doğanların çok dikkatli olması gerektiğini söylüyor.

13/16

Bu kişiler yıl boyunca, kötülükten korunmak amacıyla vücutlarında kırmızı rengi taşıyor.

14/16

Kamboçya Başkan Yardımcısı ve Kraliyet Sarayı Bakanı Kong Sam Ol, bu festivalle Çin- Kamboçya ilişkilerinin en üst seviyeye taşındığını belirtti.

15/16

Ayrıca Ol, Çin'in geleneklerini ülkelerinde yaşatmak istediklerini de ifade etti.

16/16