Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

Kanada'da dev ponpon ısınma sığınaklarından görüntüler

Kanada'da Manitoba eyaletine bağlı Winnipeg şehrinde her sene yapılan, 'Winnipeg Warming Hut' yarışmasında ödül kazanan tasarımlarıyla...

1/8

..tasarım firması RAW'un, donmuş nehirde kayak eğlencesi yapan insanlar için kısa süreli ısınma sığınakları dev ponponlara benziyor.

2/8

Üstü havuzda denizde kullanılan sünger malzemeyle kaplı, içleri boş aliminyum tüblerden oluşan sıradışı bu sığınak ponponlarının adı Nuzzles olarak belirlendi.

3/8

Firma,ısınma amaçlı kullanılacak bir sığınak için öne sürülen bu değişik fikrin, organizatörleri de çok heyecanlandırdığını belirtiyor.

4/8

İlhamını kürklerin özelliklerinden alan bu sığınaklar, esnek yapıları sayesinde oturma yada durma gibi değişik sebeblerle kullanılmak için değiştirilebiliyor.

5/8

Ayrıca karanlıkta parlayan bu Nuzzle'lar, tasarımın izin verdiği şekilde kullanıcının değiştirebildiği ışık enstalasyonuna sahip.

6/8

Özellikle çocukların çok ilgisini çeken ponponlarda, özellikle de değişik şeyler yapılabilme özelliği ile insanları kendine çekiyor, üstüne zıplamak, uzanmak oturmak ve oynamak mümkün.

7/8